شامپو خشک برای موهای چرب

مواد اولیه :

1 ق. غ. آرد گندم

طرز تهیه و مصرف :

آرد گندم را به مدت 5 دقیقه به کف سر ماساژ دهید. برای موهای معمولی مدت 15 دقیقه و برای موهای چرب مدت 25 دقیقه صبر کنید تا چربی مو به حد تعادل برسد. سپس سر را به آرامی شانه کنید این عمل را آنقدر ادامه دهید تا ذرات در بین مو باقی نماند. این عمل را هفته ای 2 بار انجام دهید اگر همواره به موهایتان برسید موهایی شفاف و سالم خواهید داشت.

فواید : با مصرف این شامپو چربی مو کم شده و از ریزش موی سر جلوگیری می شود.

استفاده از شامپوی خشک می تواند باعث بروز حساسیت شود؟

چندی پیش خبری منتشر شد در مورد خانمی که بعد از مصرف شامپوی خشک دچار خارش سر و اگزما و ریزش موی سکه ای شده بود. به بهانه انتشار این خبر، با دکتر امیری، متخصص پوست، در مورد این نوع شامپو ها و کاربردشان گفت وگو کرده ایم. با ما همراه شوید.

شامپوی خشک چه تفاوتی با شامپوی معمولی دارد؟

اصولا شامپوها از ترکیبات مختلفی تشکیل شده اند تا بتوانند کارایی مناسبی برای شستشوی موها داشته باشند. پوست سبوم (چربی ترشح شده از غدد سباسه فولیکول مو) چربی نسبتا بالایی تولید می کند. به علاوه، به دلیل آلودگی های موجود در هوا، پوسته های پوست سر و سایر آلودگی ها موها به صورت منظم نیاز به شستشو و پاک کردن دارند که همه این کارها به کمک شامپوهای معمولی انجام می شود. شامپوهای خشک، ظاهری شبیه اسپری مو دارد و باید آن را از فاصله 20 سانتی متری به مو اسپری کنید. بعد پوست سر و ساقه مو را کاملا ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه موها را با حوله خشک کنید و برس بزنید. به عبارتی، شامپوی خشک گروهی از شامپو ها هستند که نیازی به آبکشی ندارند. درواقع، ماده موثره آنها نیازی به محیط آبی برای اثربخشی ندارد.

این شامپو بر چه اساسی تولید شد و چه کاربردی دارد؟

زمانی شامپوهای خشک وارد بازار شدند که به شدت اعتقاد بر این بود که شستشوی زیاد به مو آسیب می رساند و تمام پژوهشگران دنبال کشف فرمولی بودند که مو را بدون آب تمیز کنند. در نهایت هم موفق شدند و شامپوی خشک روانه بازار شد و طرفداران زیادی پیدا کرد اما واقعیت این است که شستشوی مو حتی اگر روزانه باشد سبب ریزش و خرابی مو نمی شود و امروزه اصلا توصیه نمی کنیم افراد به جای استحمام و استفاده از شامپوهای معمولی از شامپوی خشک استفاده کنند.

شامپو خشک فوق العاده برای موهای چرب

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: