از پوست سر محافظت کنید

پوست سر، همواره به اکسیژن هوا نیازمند است هرچقدر هوای بیشتر و سالمتری در سطح پوست سر (لابلای موها) جریان داشته باشد اکسیژن گیری پوست سر، بهتر صورت خواهد گرفت و مالا به تقویت هرچه بیشتر ریشه موها خواهد انجامید.

برای اینکه از فواید این عمل برخوردار شده و در ضمن از دیگر منافع آن نیز آگاه و بهره مند گشت، می توان از روشی بنام هوا دادن پوست سر استفاده نمود، بدینصورت که :

روزانه بمدت چند دقیقه در هوای پاک و آزاد بامدادی مخصوصاً به هنگام تمیزی پوست سر (پس از استحمام) خود را در معرض هوا قرار داده سر را به طرف پائین خم کرده (دولا شده) انگشتان دستها را که قبلاً با صابون شسته و تمیز کرده ایم، لابلای موها کشیده به نحوی که نوک انگشتان بدون اینکه ناخن ها در این عمل کشیدن انگشتان تا انتهای موها بمدت حدوداً سه دقیقه ادامه یابد.

این روش باعث باعث می شود که در وهله اول هوای تمیز و آزاد به روی پوست سر جریان یابد و در رتبه دوم چربی احتمالی موجود بر سطح پوست به روی موها منتقل شود (هوا دادن پوست در مواقع دیگر و بدون استحمام) استمرار در انجام این عمل بخصوص در مورد کسانی که دارای پوست چرب و موی خشک هستند ضرورت بیشتری می یابد.

در ضمن اگر هوا دادن پس از استحمام انجام گیرد باعث خشک شدن طبیعی موها نیز می شود بدون اینکه نیازی به خشک کردن غیرطبیعی موها بوسیله سشوار و امثال آن باشد. اتخاذ این روش خود نوعی ورزش سبک برای موها تلقی گردیده به تسهیل جریان خون در پوست سر نیز می انجامد.

بدیهی است پیشنهاد تبعیت از این روش نباید به مفهوم ماساژ دادن پوست سر تعبیر شود، زیرا به دلایلی که قبلاً ارایه شده است، عمل ماساژ مفید بحال پوست سر و موهای سر نمی باشد.

از تلفین عمل هوا دادن پوست سر با ورزش صبحگاهی (که قبلاً بدان اشاره شد)، روش بسیار مناسبی بوجود می آید که مورد توصیه اکید ماست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: