متأسفانه خیلی از آقایان با مشکل پرپشت و یکدست نبودن ریش و سبیل شان دست به گریبان هستند و نمی توانند رشد موهای صورت خود را خیلی سریع افزایش دهند. چنانچه شما هم جز همین گروه از اشخاص هستید توصیه می کنیم به هیچ وجه مطلب امروز را از دست ندهید. داشتن ریشی پر پشت و یکدست برای ظاهری کاملاً مردانه آرزوی بسیاری از آقایان است. در ادامه این مطلب با روش های پرپشت شدن ریش طب سنتی اشنا خواهید شد که به رشد بیش تر موهای صورت شما کمک چشمگیری میکنند.

  

پرپشت کردن ریش و سبیل با آب‌ لیمو و پودر دارچین

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی دارچین مشخص شد، استفاده این ترکیب طبیعی برای رشد بیش تر و سریعتر موها بسیار مؤثر است.

 

دارچین و لیمو ترش اگر با یکدیگر ترکیب شوند سبب پرپشت شدن ریش صورت میشوند. دو قاشق چایخوری آبلیموی ترش را با یک قاشق چایخوری دارچین ترکیب کنید و مخلوط این مواد را روی پوست صورت خود بگذارید و پس از گذشت 20 تا 30 دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر از این شیوه دو بار در هفته استفاده نمایید.

 

توجه داشته باشید در صورت مشاهده هر نوع علایم حساسیت زا از استفاده این ماسک جلوگیری کنید.

 

پرپشت کردن ریش و سبیل با روغن نارگیل و روغن رُزماری (اَکلیل کوهی)

ماساژ صورت با ترکیب روغن نارگیل و رزماری یکی از راه‌های افزایش رشد سریع ریش و سبیل است. روغن نارگیل و رزماری را با نسبت 10 به 1 با هم مخلوط کرده و با توپ پنبه روی صورت بمالید و ماساژ دهید. پس از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.

 

پرپشت کردن ریش و سبیل با روغن اوکالیپتوس

تحقیقات این را نشان میدهد که استفاده از روغن اوکالیپتوس برای مو، پوست و بطور کلی سلامت ما بسیار موثر است. به منظور ایمنی بیش تر، تنها نکته قابل توجه عدم استفاده مسقیم این روغن بر روی پوست صورت است.

 

توصیه میشود برای رقیق کردن آن، روغن را با اندکی آب ولرم مخلوط کنید و پس از آن استفاده کنید. برای رشد سریع ریش و سبیل طبق توصیه ای که پیشتر یادآوری شد، روغن اوکالیپتوس را به نسبت ۱ به ۴ با آب ولرم رقیق کردید با استفاده از یک تکه پنبه آن را مستقیما روی پوست صورت تان ماساژ دهید و پس از حداقل 20 دقیقه با آب سرد بشویید. توجه داشته باشید در صورت حس ناراحتی یا خارش پوست سریعا ماسک را پاک کنید و در آینده هم هرگز از آن استفاده نکنید.

  

پرپشت کردن ریش و سبیل با استفاده از ماساژ درمانی 

ماساژ صورت سبب افزایش گردش خون در پوست صورت شده و به تحریک رشد موهای صورت کمک میکند . برای انجام یک ماساژ صحیح و آرام کافی است تا طبق دستور زیر عمل کنید:

 

- با کمک نوک انگشتان خود روی نقاطی از پوست تان که بیش تر تمایل دارید مو رشد کند را ماساژ دهید. سعی کنید موقع ماساژ دادن قدری هم فشار( ملایم) ایجاد کنید تا به این طریق بیش تر سبب تحریک ریشه موها شوید. سعی کنید حرکت دست تان حالت چرخشی( دایره وار) داشته باشد و ماساژ را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه دهید. برای بهترین نتیجه ممکن سعی کنید ۲ بار در روز از این شیوه استفاده کنید.

 

علاوه بر شیوه هایی که یادآوری شده برای پرپشت کردن ریش و سبیل صورت باید خواب کافی و تغذیه مناسب داشته باشید و به میزان کافی هم آب بنوشید و صورتتان را همیشه مرطوب نگه دارید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: