hi2

هایلایت بنفش

چنانچه موی طبیعی خود را به اصطلاح لولایت کرده اید (رگه های ملایم و کمرنگ در در لابلای موهای طبیعی که تنها با رنگ مو بدون دکلره انجام می شود) واین لولایت در گروه رنگهای زرد کمرنگ و مات خردلی، قهوه ای، نارنجی کمرنگ، قهوه ای تیره و درنهایت طلایی بر روی موی طبیعی شما انجام شده و تقریبا پس از سه و یا چهار ماه ریشه ی موی طبیعی شما درآمده و لولایت شما نیز از رنگ اولیه خارج شده وشما نیز از این ناهماهنگی ریشه با پایین مو خسته شده اید، راه پیشنهادی ما این است که بجای یکدست کردن موها توسط رنگ یا لولایت مجدد و یا وسوسه برای هایلایت که تکرار آن باعث ریزش و سفیدی موهای شما خواهد شد ، با تهیه ی یک رنگ موی فانتزی و یا واریاسیون که از گروه رنگهای موقت می باشند و با هر بار شستشو کمرنگ شده تا از روی موها پا ک شوند و تا بلند شدن ریشه ها و یکدست شدن موها به رنگ طبیعی در تنوع رنگ مو، بدون آسیب جدی به آن، در این مدت به شما کمک خواهند کرد.

بر روی موهایی به رنگ گروه رنگی که در بالا ذکر شد، بهتر است از رنگ موی فانتزی یا واریاسیون بنفش استفاده کنید، به این ترتیب که رنگ موی فانتزی یا واریاسیون بنفش را به نسبت قد مو که اگر کوتاه، تقریبا تا گردن است، دو بند انگشت رنگ و بلندتر از آن را به همین نسبت تا نصف تیوپ رنگ، با مقداری شامپو که برای شستشوی سر همیشه استفاده می کردید، مخلوط کرده و از یکی، دو سانت پایینتر از ریشه بر روی کل موها که البته تمیز و خیس هستند، بکشید و مثل شستشوی مو عمل کنید تا به همه ی نقاط، رنگ برسد و بعد از یک ربع تا بیست دقیقه بشویید. این رنگ با هر بار شستشو کمرنگ شده و گاهی هم به یک رنگ صورتی زیبا تبدیل خواهد شد تا کاملا از روی موها پاک شده و شما را به رنگ دیگری دعوت خواهد کرد.

هایلایت هفت رنگ

در این نوع هایلایت که بر روی هایلایت های تکه ای انجام می شود، می توانید چند تارموی باریک و نازک از هر تکه موهای هایلایت شده ی خود را با یکی از رنگهای فانتزی ذکر شده رنگ کنید، وقتی این رنگها در لابلای موها در کنار هم با رنگ موی طبیعی قرار گیرند، زیبایی خاصی پیدا خواهند کرد. در این هایلایت بهتر است هر تکه از مو را که جدا می کنید، در یک تکه فویل آلمینیوم قرار داده وسپس رنگ فانتزی را روی آن بزنید، از آنجا که از چند رنگ استفاده می کنید بهتر است که با هم مخلوط نشوند والبته چون زحمت زیادی می کشید، می توانید برای ماندگاری بیشتر، از مقدار خیلی کمی اکسیدان با درصد پایین به همراه شامپو استفاده نمایید.

هایلایت سبز

این مورد برای موهایی با هایلایت های قبلی خیلی روشن که بعد ازگذشت چند ماه به قرمزی و نارنجی ویا طلایی می زند، مناسب می باشد زیرا قرمزی ها را می پوشاند و رنگ موی شما را به یک رنگ زیتونی بسیار زیبا در خواهد آورد، حتی اگر همه ی موها را رنگ کرده و سپس روی آنها هایلایت کرده باشید، با این رنگ بسیار خوشرنگ و زیبا خواهد شد، به این ترتیب که از مخلوط ۳/۱ تا نصف تیوپ رنگ واریاسیون سبز با کمی شامپو بر روی کل موها استفاده کرده وبعد از بیست دقیقه بشویید.

هایلایت سرمه ای

خانمهایی که موهایشان را مش کرده اند و این مش پس از گذشت چند ماه آن رنگ شاداب اولیه را ندارد و به اصطلاح نیاز به یک رنگساژ دارد و به نوعی باز هم برای تغییر تازه ای دوست دارند بلای تازه ای بر سر موهایشان بیاورند، بهتر است این بلا را با یک رنگ فانتزی سرمه ای تجربه کنند. به این ترتیب که هم می توانید از رنگ فانتزی سرمه ای طبق روشهای قبلی با مقداری شامپو استفاده کنید و بر روی کل موها بکشید وهم از یک روش حرفه ای تری که نیاز به توجه بیشتری دارد وحسا س است، نیز استفاده کنید وآن این که بر حسب قد مو از یک بند تا ۳/۱ تیوپ رنگ مشکی پرکلاغی را با شامپو مخلوط کرده وچون بر حسب نوع مو جذب خواهد شد، خیلی سریع به یک رنگ سرمه ای یا آبی تیره تبدیل خواهد شد و شما باید فورا آن را بشویید و البته اگر گاهی هم به مشکی نزدیک شد، جای نگرانی نیست چون با شامپو مخلوط می شود به راحتی بعد از چند بار شستن رنگ باز خواهد کرد، در این مورد توصیه می شود از کسانی که از آرایشگری سر رشته دارند کمک بگیرید.

هایلایت صورتی

در این هایلایت هم می توانید طبق هایلایت بنفش عمل کرده یعنی از واریاسیون بنفش و شامپو با همان پایه رنگ مو استفاده کنید، فقط با این تفاوت که کمتر از ده دقیقه وخیلی زود بشویید، اما راه دوم این است که از یک رنگ فانتزی صورتی استفاده کنید و تکه هایی از موهای روشن را متقارن انتخاب کرده و از رنگ صورتی با شامپو بر روی آنها بزنید و بعد از یک ربع تا بیست دقیقه بشویید. قابل ذکر است که واریاسیون ها را می توانید به راحتی بر روی کل موها بکشید چون تأثیر چندانی بر روی موهای طبیعی به رنگ تیره مثل مشکی و قهوه ای نخواهد داشت اما بر روی موهای طبیعی روشنتر هاله ی صورتی رنگی که آن هم در نور دیده خواهد شد به جا می گذارد.

هایلایت قرمز

گاهی برای یک مجلس خاص بر حسب رنگ لباستان که می تواند قرمز، مشکی و یا هر رنگ دیگری که رگه های قرمز در آن موجود باشد، بعد از همان گروه لولایتی که در قسمت ۱ ذکر شد و یا کمی از آنها تیره یا روشنتر که فرق نمی کند و حتما نباید هایلایت ها خیلی روشن باشند، می توانید از رنگ فانتزی قرمز و تنها برای همان مجلس استفاده کنید. به این ترتیب که تنها چند تکه از موهای هایلایت شده را جدا کرده و با دست کش و فقط با مقدار کمی رنگ قرمز آنها را رنگ کنید و بعد از بیست دقیقه بشویید. اگر این رنگ قرمز فانتزی را با اکسیدان و یا شامپو مخلوط کنید، ماندگاری بیشتری خواهد داشت که ما این کار را توصیه نمی کنیم چرا که این رنگ به هیچ وجه مناسب محیط بیرون وخیابان نمی باشد واما وقتی فقط با رنگ قرمز تنها رنگ می شود، به راحتی با یک بار شستشو از روی مو پاک خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: