اگر چه نمی‌توان به طور کامل الکتریسیته موها را برطرف کرد اما می‌توان آن را به میزان زیادی کاهش داد. یک راهکار ساده، استفاده از اسپری مو است. با اسپری مو می‌توان موها را بهتر شانه کرد.

ژل مناسب نیز بسیار موثر و در آراستن موها نیز مفید است. برق

فرش، موکت و جوراب، انتقال‌دهنده‌های بد الکتریسیته هستند، به خصوص با شانه زدن موها الکتریسیته ایجاد و در بدن شما ذخیره می‌شود. الکتریسیته ساکن باعث بروز شوک الکتریکی می‌شود.

اگر شما کف زمین بایستید و الکتریسیته بدن به زمین منتقل شود، الکتریسیته ساکن بدن منجر به بروز شوک الکتریکی حین شانه زدن موها نمی‌شود.

اگر همچنان با این راهکارهای ساده هنوز الکتریسیته مو دارید، بدانید خشکی محیط و خشکی بیش از حد موها در بروز این حالت دخیل است، به خصوص اگر موها با موادی نظیر پلاستیک، فیبرهای سنتتیک یا پشم در تماس باشد، وسعت زیادی از الکتریسیته ساکن رخ می‌دهد.

اولین راهکار، استفاده نکردن از شانه‌های پلاستیکی است. این کار از پرواز کردن موها جلوگیری می‌کند. بنابراین بهتر است از شانه‌های چوبی استفاده شود.

جلوگیری از خشکی موها

راهکار دوم، ممانعت از بروز خشکی بیش از حد موهاست. خشکی مو تقریبا با انواعی از روغن‌ها برطرف می‌شود؛ مثلا کاربرد روغن زیتون، بادام یا نارگیل روی موها در روز، سپس شستن آن در شب، حداقل 2 بار در هفته مفید است.

اگر تا الان از نرم‌کننده مو استفاده نمی‌کردید، شاید وقت آن رسیده باشد که این کار را انجام دهید. این کار کمک می‌کند تا از شر الکتریسیته خلاص شوید. جنس موهای‌تان چه خشک باشد، چه چرب یا معمولی، همچنان می‌توانید از نرم‌کننده استفاده کنید. فقط سعی کنید نرم‌کننده به ریشه‌ها و کف سر برخورد نکند. نرم‌کننده را روی ساقه مو بزنید تا هم الکتریسیته نداشته باشد و هم موهای‌تان روغنی، چرب و بی‌حالت نشود. کاندیشنرهای جدید، محافظ خوبی برای موهاست اما آن‌قدر انواع مختلف و با ادعاهای گوناگون وجود دارد که اکثر مصرف‌کنندگان را گیج می‌کند.

مسئله اساسی این است که هر نوع کاندیشنر موها را نرم و مرتب و به گره نخوردن موها کمک می‌کند، با الکترواستاتیک که موها را «پف» می‌کند، مقابله می‌کند و به قدرت انعکاسی، درخشندگی و توان موهای خشک و آسیب‌دیده می‌افزاید.

از کاغذ خشک‌کن استفاده کنید

کاغذ خشک‌کن نیز در این‌جا به کمک شما خواهد آمد. کاغذ خشک‌کن را در امتداد موها قرار دهید و از سمت ریشه، پایین بیاورید و روی ساقه‌ها بکشید و تا نوک موها بروید. اگر جنس موهای‌تان نازک و چرب است، سعی کنید کاغذ خشک‌کن با کف سر شما تماس پیدا نکند. یک تکه کاغذ خشک‌کن استفاده شده خیلی بهتر کار شما را راه می‌اندازد تا یک تکه کاغذ خشک‌کن نو.

محصولات دیگری مثل ژل و موس که کاربردهای دیگری دارند، به از بین بردن الکتریسیته موها نیز کمک می‌کنند. این محصولات همه در از بین بردن الکتریسیته مفید هستند.

اگر حالت موهای‌تان خراب نمی‌شود و قرار نیست از خانه بیرون بروید، می‌توانید از چند قطره آب نیز استفاده کنید.

اگر یک اسپری دست‌ساز خانگی را که شامل 10 پیمانه آب و 1 پیمانه نرم‌کننده است، به آرامی به موهای خود اسپری کنید، هم می‌تواند پیچ و تاب‌های زیبایی به موهای شما بدهد و هم الکتریسیته موها را از بین ببرد. این کار برای افرادی که دارای موهایی نازک و شکننده هستند، پیشنهاد نمی‌شود، چرا که این امر سبب می‌شود موهای آنها صاف، بی‌حالت و چرب به نظر برسد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: