: موی سالم و زیبا نشانی از سلامت بدن است و یکی از باارزش‌ترین دارایی‌هایی است که باید برای حفظ آن بکوشیم و از مشکلات و بیماری‌هایی که ممکن است بروز کند، پیشگیری کنیم. ریزش مو به دو شکل موقت و طولانی دیده می‌شود. در ریزش مو موقت تغییر فصل، اعمال جراحی بزرگ، بیهوشی طولانی، تب بالا به مدت چند روز، شوک شدید مانند از دست‌دادن عزیزان و تصادف نقش عمده‌ای دارد. در ریزش مو به مدت طولانی استرس‌های دائمی، رژیم‌های سخت، دیابت، کمبود زینک، آهن و منیزیم نقش بسزایی دارد.

تاسی

طاسی موی سر در زنان و مردان می‌تواند تحت تاثیر شدید هورمون مردانه باشد. آندروژنتیک آلوپسی در زنان هرگز به وسعت آقایان نیست. گاهی بیماری‌هایی مانند آلوپسی آراتا و ترکیوتیلومانیا علاوه بر درمان موضعی نیاز به مشاوره با روان‌شناس دارد. مشاوره به موقع و سریع با متخصص پوست و مو در ابتدای شروع بیماری می‌تواند از ادامه ریزش جلوگیری کند و منجر به بهبود بیماری شود. در زنان تغییرهای هورمونی مانند بارداری، بلوغ و منوپوز (یائسگی) می‌تواند عامل موثری در ریزش مو باشد.

تاسی2

طاسی در مردان معمولا بین 20 تا 30 سالگی است که گاهی از لحاظ ژنتیکی قبل از 20 سالگی نیز دیده می‌شود. این نوع ریزش مو معمولا با مصرف ماینوکسیدیل 5 درصد و همراه با Finastride در 90 درصد موارد، باعث قطع ریزش مو و در 65 درصد موارد، باعث رویش مجدد موها می‌شود. البته همراه با ماینوکسیدیل استفاده از اسپیرونولا کتون یا ویتامین‌هایی که ریزش به دلیل کمبود آن ایجاد شده است، توصیه می‌شود. در آندروژنتیک آلوپسی در زنان از هر دو فرمول ماینوکسیدیل 2 درصد و 5 درصد می‌توان استفاده کرد. گاهی استفاده از Finastride در خانم‌هایی که قصد بارداری در آن هنگام را ندارند، توصیه می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: