نحوه شستن موها درسلامت و حفظ زیبای آنها بسیار موثر است. شستشوی موها باید به آرامی انجام شود نه با شدت. در موقع شستن نیازی به ماساژ شدید موها نیست. به همین ترتیب، خشک کردن مو را نیز باید با آرامش انجام داد. به خصوص افرادی که موهای تنک یا نازک دارند باید در خشک کردن مو دقت کافی داشته باشند و مو را با ضربه‌های ملایم حوله خشک کنند و حوله را به سر نمالند. همچنین از مصرف آب خیلی داغ باید پرهیز کرد، زیرا شستن مکرر مو با آب خیلی داغ، به مو آسیب می‌رساند.

شستن

سعی کنید شامپو وارد چشم نشود حتی شامپوهای ملایم که باعث سوزش چشم نمی‌شود. باید به طور کامل شامپو از روی سر شسته شود، زیرا باقیماندن شامپو حتی به مقدار کم روی سر باعث التهاب پوستی می‌شود. به همین دلیل، بهتر است بعد از شستن، موها را به مدت سه یا چهار دقیقه آبکشی کنیم.

این‌که هر چند وقت یک‌بار موها را بشوییم، از فردی به فرد دیگر فرق می‌کند و به خشک یا چرب بودن مو، میزان فعالیت بدنی، شغل فرد و این‌که تا چه حد در معرض گرد و غبار، دوده و دیگر آلودگی‌های محیطی قرار می‌گیرد، بستگی دارد. افراد با موهای چرب، به خصوص اگر در طی روز در معرض گرد و غبار و دوده قرار بگیرند شاید احتیاج داشته باشند که هر روز موهای خود را بشویند. اگر مو به آرامی و ملایمت شسته شود، هر روز شستن آن با شامپوی روزانه اشکالی ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: