mh5برای رویش مو از ماساژ کمک بگیرید

یکی از راه های رویش مو، ماساژ می باشد. ماساژ با گذاشتن فشار، پوست سر را گرم می کند وشریانهای خون را برای افزایش گردش خون باز می نماید. افزایش گردش خون به این معناست که فولیکولهای مو مواد مغذی لازم برای رشد را به مقدار بیشتری دریافت می کنند. حرکات مالشی پوست سر همچنین باعث آرامش بیشتر و استرس کمتر و تقویت ریشه ای مو می گردد .

اگر روغنهای مغذی برای ماساژ سر استفاده کنید، باعث کاهش بروز شوره سر وخشکی پوست می شود و درفرآیند رشد مو مؤثر است. روغنها همچنین با اثر گذاشتن برساقه و ریشه مو مشکلاتی مانند خشکی مو، موخوره وشکنندگی ساقه مو را کاهش می دهند . چگونگی درست انجام دادن ماساژ سر :

از روغنهای مغذی مانند روغن بادام، روغن کنجد، روغن آویشن، روغن رزماری و… می توان برای ماساژ سر استفاده کرد. ابتدا با قرار دادن ظرف روغن داخل آب گرم، روغن را گرم کنید، سپس انگشتان رابه روغن آغشته می نماییم. ماساژسر را منطقه به منطقه انجام می دهیم. اولین منطقه خط رویش مو در پیشانی است وبه سمت عقب سر پیش می رویم. آخرین منطقه ناحیه انتهایی جمجمه، ۱ سانتیمتر بالاتر از اولین مهره گردن می باشد . فشار انگشتان دستها باید در حد متوسط باشد. به صورتیکه افزایش گردش خون در پوست سر احساس گردد وایجاد آرامش نماید. پس از آن که به منطقه انتهایی در ناحیه پشت سر رسیدیم، ماساژ سر را از ناحیه شقیقه آغاز می کنیم و به سمت عقب می رویم. پس از آنکه ماساژ سر برای اولین بار انجام شد، برای بار دوم فشار انگشتان باید کمی بیشتر وحرکت دادن آنها سخت تر باشد . این مرحله ماساژ باعث افزایش بیشتر و بهتر جریان خون و کمک به بر طرف کردن سلولهای مرده و خشک پوست سر می کند که مزاحم رشد مو هستند. مرحله ماساژ معمولا ۱۰ دقیقه طول می کشد و پس از اتمام آن به مدت ۳۰ دقیقه روغن باید روی پوست سر بماند و پس از آن میتوان شستشو وحالت دادن موها را انجام داد .

چه روغنی مناسب ماساژ سر است؟

اگر شما موهای خشک دارید که در آن شکنندگی ساقه مو و موخوره مشهود است، می توانید روغن بادام، روغن کنجد و نیز روغن اسطوقدوس که گزینه مناسبی برای موهای نازک است و می تواند به تحریک فرایند رشد مو و همچنین تنظیم چربی سر کمک کند را انتخاب کنید. افرادی که موهای نازک دارند، همچنین می توانند از فواید روغن نارگیل یا روغن رزماری بهره ببرند. روغن نارگیل به کاهش ریزش مو کمک می کند وروغن رزماری فولیکولهای مو را برای رشد جدید تحریک می نماید .

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: