s4مه شو : از روال مراقبت و زیبایی پوست؛ یعنی پاکسازی، تقویت، مرطوب سازی، شستشو و اسکراب زیاد شنیده ایم. اما هنوز افراد زیادی در شک و تردید هستند که آیا اسکراب بدن و مخصوصا صورت به چه شکلی است. هنگام استفاده از اسکراب، سؤالاتی از این قبیل که آیا اسکراب به پوست ظریف ما آسیب نمی رساند؟ منجر به جوش نمی شود و نرمی پوست را از بین نمی برد؛ ذهن افراد را به خود مشغول می سازد. در اینجا به منظور از بین بردن این شک و تردیدها و جواب دادن به سؤالات بسیاری در این زمینه، به توضیح بیشتر در مورد اسکراب ها می پردازیم:

اساسا اسکراب به منظور رهایی از سلول های مرده پوست به کار می رود زیرا باعث دفع آنها از پوست ما می شود. اگر هرزگاهی پوست پاکسازی نگردد؛ سلول های مرده پوست، منافذ پوست را مسدود می کنند و در نتیجه باعث مشکلات پوستی مانند جوش و یا آکنه می گردند.

سلول های مرده پوست با مسدود کردن گردش خون مناسب، منجر به پیری زودرس پوست می شوند ولی اسکراب، پوست را لایه برداری می کند و سلول های مرده را از روی آن بر می دارد.

متخصصان پوست، اسکراب را توصیه می کنند اما تعداد دفعات استفاده از آنها را مربوط به نوع پوست شما می دانند. افرادی با پوست های چرب بیشتر از کسانی که پوستی خشک و پوسته پوسته دارند، می توانند از اسکراب استفاده کنند. افراد جوان نسبت به افراد مسن که دچار پیری پوست شده اند، نیز بیشتر می توانند اسکراب را بر روی پوست خود انجام دهند.

دانه های بسیار ریز موجود در اسکراب می توانند پوست شما را پاکسازی کرده و باعث درخشانی و لطافت آن بشوند. اما به هر صورت، اگر از اسکراب بیش از حد استفاده نمایید، حالت زبری و خشنی را در پوست خود احساس خواهید کرد.

به خاطر داشته باشید، اسکراب یک روال مراقبت روزانه از پوست نیست. براساس اینکه پوست شما چگونه به آن عکس العمل نشان می دهد، هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار، عمل اسکراب را انجام دهید. افرادی با پوست های حساس باید به متخصص پوست مراجعه نمایند تا آنها را در استفاده صحیح از اسکراب ها راهنمایی کند تا با استفاده نادرست از اسکراب، به قرمزی و زبری پوست دچار نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: