mask1111

مه شو: پوست، درست مانند یک گیاه کوچک در حال رشد، برای حفظ طراوت و زیبایی خود، نیاز به توجه و تغذیه مناسب دارد. سعی نمایید با استفاده از ترکیبات و مواد اولیه طبیعی موجود در آشپزخانه خود، ماسک های مناسب پوست را بسازید. ماسک های خانگی، بدون هیچگونه عوارضی هستند و به وسیله آنها می توانید با تمامی لکه های تیره، پوست رنگ پریده، چین و چروک ها و لکه های قهوه ای پوست، خداحافظی کنید.

در ادامه به معرفی چند دستورالعمل ساخت ماسک های مرطوب کننده خانگی می پردازیم اما به این امر توجه داشته باشید که استفاده از ماسک ها مانند تمامی روش های مراقبت از پوست، نیاز به زمان و حوصله دارد. تغییرات شدید، یک شبه ظاهر نمی شوند. برای داشتن پوستی صاف و نرم و درخشان، باید این ماسک ها را حداقل به مدت 15 تا 20 روز استفاده نمایید.

papaya1پاپایا:

بسیاری هستند که هنوز از خواص شگفت آور پاپایا خبر ندارند. این میوه دقیقا مانند یک لایه بردار عمل می کند و باعث پاکسازی سلول های مرده پوست می شود. پاپایا حاوی مواد معدنی و ویتامین هایی است که به وسیله آنها، پوست را با طراوت کرده و خاصیت ارتجاعی آن را حفظ می کند.

پاپایا را له کرده و بر پوست گردن و صورت خود قرار دهید. زمانی که آن خشک شد، پوست خود را با آب ولرم بشویید. در اینجا به شما توصیه می کنیم، زمانی که ماسک بر روی صورت شما است، صحبت نکنید. فقط یک تکه سیب زمینی یا خیار را بر روی چشم های خود قرار دهید، دراز بکشید و به موسیقی گوش کنید. این کار باعث آرامش ذهن و پوست شما می گردد.

papaya2آواکادو:

این میوه از جمله میوه های ضروری برای داشتن پوستی سالم و درخشان می باشد. یک آواکادوی رسیده را برداشته و له کنید تا به شکل خمیری درآید. به آن یک قاشق چای خوری روغن زیتون ، یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری سرکه سیب اضافه نموده و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. این ترکیب را 15 دقیقه در دمای اتاق قرار دهید و سپس به مدت 20 دقیقه بر روی پوست صورت و گردن خود بگذارید. با استفاده منظم از این ماسک، شاهد نتایج شگفت انگیز آن خواهید بود.

papaya6 عسل و لیمو:

عسل و لیمو، بهترین دوستان پوست صورت هستند. آنها را به مقدار مساوی، خوب با هم ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بگذارید. بعد از نیم ساعت صورت خود را به راحتی با آب ولرم بشویید. با استفاده از این ماسک به راستی، پوستی پاک ، زیبا و درخشان خواهید داشت. با این ماسک خانگی، تفاوت را احساس خواهید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: