mahsho r2

مه شو: بیش از صد نوع گل سرخ در رنگ ها و اشکال گوناگون وجود دارد. این گل زیبا در جامعه پزشکی بسیار پر اهمیت و پر کاربرد است. از گلبرگ های گل سرخ محصولات متنوعی مانند گلاب و روغن تهیه می کنند. گلاب علاوه بر طعم و عطر عالی باعث تسکین اعصاب می گردد.

گل سرخ سرشار از تانن ها، آنتی اکسیدان ها و ویتامین های A، B3، C، D و E است و در مراقبت پوست بسیار مفید می باشد. برخی از موارد استفاده این گل زیبا و مفید به شکل ماسک در ادامه بیان شده است.

به منظور تهیه ماسک گل سرخ، ابتدا 30 سی سی آب مقطر در حال جوش را روی 30 گرم غنچه های گل سرخ خشک یا تازه ریخته و بگذارید 10 دقیقه بماند. این مخلوط را از صافی ریزی عبور داده و بدین طریق گل ها را از آن جدا نمایید. سپس با چاقوی تیزی آنها را بخوبی خرد کنید. دوباره گل ها را به آب مقطر برگردانید و آن را کمی گرم نمایید. سپس 30 گرم جو پرک آسیاب شده و 30 گرم عسل را به آن بیافزایید. حال مخلوط را بخوبی ورز دهید تا به شکل خمیر درآید.

پوست گردن، سینه و صورت خود را کاملا تمیز کنید و سپس کمی از این ماسک را بر روی این نواحی بمالید. از استفاده این ماسک به دور چشم اجتناب نمایید.

ترکیبات موجود در گل سرخ باعث رفع افتادگی پوست شده و به آن طراوت می بخشد. از طرف دیگر، این گل زیبا و مفید توانایی از بین بردن جوش را دارد.

در ضمن، مواد فعال کننده موجود در عسل، باعث ترمیم و تجدید سلول های پوست می گردند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: