mahsho cr

مه شو: هنگام خرید و یا استفاده از انواع کرم به این موارد حتما توجه بفرمایید:

1- به تاریخ انقضا و تاریخ تولید حک شده بر روی انواع کرم توجه نمایید.

2- کرم مورد نظر باید دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

3- رنگ و ظاهر کرم باید حالت طبیعی داشته باشد و در صورت هرگونه تغییر رنگ و یا تغییر بو از خرید و یا استفاده آن خودداری کنید. آب و روغن کرم نباید از هم جدا شده باشد و کرم نباید بوی بد بدهد.

4- کرم های روشن کننده حاوی هیدروکینون که در واقع به عنوان داروی ضد لک مورد استفاده قرار می گیرد، در دراز مدت باعث افزایش تحریکات پوستی می گردند و هرچه میزان درصد هیدروکینون موجود در این کرم ها بیشتر باشد، درصد ابتلا به تحریکات پوستی نیز بیشتر می شود. هیدروکینون 10 درصد به عنوان مثال می تواند پوست را شدیدا تحریک کرده و موجب قرمزی و خارش پوست می گردد.

5- در مورد استفاده از کرم های ضد لک باید بدانید که تأثیر اینگونه کرم ها در افراد مختلف، متفاوت است و بستگی به نوع ضایعه آنها دارد. در واقع، مصرف کرم های ضد لک برای بعضی افراد بسیار مؤثر است؛ در صورتی که در پوست برخی دیگر از افراد تغییرات قابل مشاهده ای به وجود نخواهد آمد.

6- برخی پزشکان، هیروکینون را روش درمانی مناسبی نمی دانند زیرا در دراز مدت مثلا در عرض 6 ماه، اینگونه کرم ها موجب به وجود آمدن لک های دائمی پوست می شوند. به منظور پیشگیری از هرگونه تحریکات پوستی شدید بهتر است از سفید کننده های حاوی هیدروکینون 4 درصد استفاده شود.

7- برای از بین بردن و یا کم رنگ کردن لکه های پوستی و ضایعات بهتر است از کرم های حاوی هیدروکینون با غلظت کمتر از 2 درصد استفاده نمایید.

8- پس از گذشت 6 ماه استفاده از کرم های ضد لک حاوی هیروکینون چنانچه هیچ تغییر و بهبودی در پوست خود مشاهده نکردید، سریعا مصرف آنها را قطع کنید زیرا در غیر این صورت، لک های دائمی بر روی پوستتان ایجاد خواهند شد.

9- کرم های ضد لک حاوی هیدروکینون برای زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود زیرا اینگونه کرم ها دارای عوارض پوستی برای آنها ایجاد خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: