mahsho ap222

مه شو: پوست چرب، چگونه پوستی است؟ پوست چرب در بیشتر مواقع چرب است، منافذ فراوان و باز دارد و نسبت به سایر پوست ها ضخیم تر است و دارای مقاومت بیشتری می باشد.

پوست چرب دارای غدد چربی بسیار فعالی است و بیش از حد معمول چربی تولید می کند. پوست های چرب ظاهری براق دارند. منافذ اینگونه پوست ها در معرض انسداد می باشند و به راحتی در معرض آلودگی هستند و گرد و غبار بیشتری را به خود جذب می کنند که این امر منجر به ایجاد جوش و لک می گردد. پوست های چرب کمتر دچار چین و چروک می شوند.

چگونه می توان از پوست های چرب مراقبت کرد؟

1- این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که همیشه از شوینده های ملایم و غیر چرب و حاوی الکل استفاده نمایید. لوازم آرایشی را مورد مصرف قرار دهید که چرب نباشند.

2- روزانه 2 بار صورت خود را با شوینده های ملایم بشویید.

3- این نکته را به خاطر بسپارید که پوست چرب نیز به مرطوب کننده نیاز دارد، بنابراین از مرطوب کننده های ملایم و کم چرب استفاده نمایید.

4- برای بستن منافذ بزرگ پوست، صورت خود را با آب سرد بشویید.

5- داشتن یک برنامه غذایی صحیح برای مراقبت از پوست های چرب بسیار مهم می باشد. مصرف غذاهای چرب، سرخ شده و انواع شیرینی جات باعث تحریک غدد چربی می گردد. تحریک شدن غدد چربی موجب تراوش چربی پوست می شود.

6- یکی از راه های پاکسازی منافذ پوست چرب، بخور گیاهی می باشد. بخور موجب می شود منافذ پوست عمیقا تمیز شوند. یکی از گیاهانی که برای بخور پوست مناسب است، گیاه بومادران می باشد که برای بستن منافذ بزرگ پوست بسیار مفید واقع می گردد.

7- از بهترین کرم های مخصوص پوست های چرب، کرم هایی هستند که حاوی گوگرد می باشند. اینگونه کرم ها برای سلامت پوست های چرب بسیار مفید هستند.

یک ماسک بسیار مؤثر برای پوست های چرب:

1 عدد سفیده تخم مرغ، 1 قاشق چایخوری آبلیمو (ترجیحا لیموی تازه)

سفیده تخم مرغ را بخوبی از زرده آن جدا سازید. آن را کاملا بهم بزنید تا کف کند. هنگامی که در حال هم زدن سفیده هستید، کم کم و قطره قطره آبلیمو را به آن بیافزایید. سپس پوست خود را با یک لایه نازک از این ماسک بپوشانید. دقت کنید که از زدن ماسک به دور حلقه چشم بپرهیزید. اجازه دهید تا ماسک بین 10 تا 20 دقیقه بر پوستتان بماند تا کاملا خشک گردد.

پس از 20 دقیقه می توانید پوست خود را با آب سرد بپوشانید. این یک ماسک عالی برای پوست های چرب است که باعث درخشانی، لطافت و شفافیت پوست می گردد.