mahsho aac

مه شو: جوش و آکنه بیشتر در پوست های چرب به چشم می خورد. شستشوی بیش از حد پوست موجب تشدید جوش و آکنه می گردد. . برای اینکه پوستی تمیز و شاداب داشته باشید باید ها و نباید های زیر را رعایت نمایید:

بجای استفاده از انواع لوسیون ها و صابون ها که دارای مواد شیمیایی خنثی هستند ، سعی کنید روزی 2 بار محل هایی را که جوش یا آکنه دارند و یا مستعد جوش هستند را با آب ولرم و صابون ملایم شستشو دهید.

از صابون هایی استفاده کنید که روی آنها نوشته شده نانو آکنه ژنتیک زیرا اینگونه صابون ها فاقد چربی هستند. صابون های بدون چربی مانع از بسته شدن منافذ باز روی پوست و ایجاد آکنه و جوش های سرسیاه می شوند.

ابتدا کمی پوست خود را با آب خیس نمایید و کمی صابون بدون چربی به پوست خود بمالید و با نوک انگشتان پوستتان را ماساژ دهید و سپس با آب بشویید.

از انواع لیف، اسفنج و سایر محصولات زبر و خشن استفاده نکنید زیرا برای پوست مضر هستند و باعث تحریک پوست می شوند.

جوش و آکنه بیشتر بر روی پوست صورت، گردن، قفسه سینه، پشت و شانه ها ظاهر می شوند یعنی نواحی که بیشترین غدد چربی را دارند؛ بنابراین از مواد محرک و زبر برای این نواحی استفاده نکنید.

غذاهای چرب مانند پیتزا و شکلات موجب بروز آکنه می شوند البته زمان هایی که منافذ پوست توسط باکتری ها، چربی ها و سلول های پوست بسته می شوند.

mahsho a

زیاد به پوست صورت خود دست نزنید. دست زدن بیش از حد به پوست باعث تحریک و تشدید آکنه و جوش می گردد.هنگام استفاده از تلفن و موبایل سعی کنید با پوستتان تماس پیدا نکند زیرا دست، تلفن ، موبایل و سایر اشیایی که با پوست تماس پیدا می کنند چربی و باکتری های زیادی را با خود حمل می کنند که این باکتری ها و چربی ها موجب تشدید آکنه و جوش می گردند.

تعریق نیز موجب تشدید آکنه می گردد. اگر زیاد عرق می کنید پوست خود را به آرامی با آب بشویید.

از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده نمایید زیرا منافذ پوست را مسدود نمی کند.یک مرطوب کننده مناسب پوستتان می تواند موجب آرامش پوست شده و آکنه را غیر فعال نگه دارد.

هرگز جوش را فشار ندهید زیرا مواد عفونی داخل جوش به جاهای دیگر پوست سرایت می کند و در نتیجه تورم و التهاب بیشتری به وجود می آورد.

در هنگام آرایش از کرم پودرهای بدون چربی استفاده نمایید. قبا از آرایش پوستتان را با آب سرد بشویید و حتما بخاطر بسپارید که قبل از خواب آرایش خود را کاملا پاک نمایید.

آب کافی بنوشید و از میوه ها و سبزیجات تازه به میزان کافی استفاده کنید تا ویتامین های A و E خود را تأمین سازید. این دو ویتامین باعث شادابی و طراوت پوست می گردند.

سبزیجات سبز مانند اسفناج و کلم بروکلی حاوی ویتامین E و میوه ها و سبزیجات رنگی مانند هلو، هویج، طالب و انواع فلفل ها سرشار از ویتامین A هستند. بنابراین، مصرف این میوه ها و سبزیجات را حتما در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: