کرم پاک کننده پوست

مواد اولیه :

5 گ. موم سفید 2ق.غ. روغن زیتون

1ق.غ. لانوبین 1ق.غ. وازلین

نصف ق.چ . اسید بوریک

طرز تهیه و مصرف :

موم را بوسیله بخارآب ذوب کرده، لانوبین، روغن زیتون، وازلین و اسید بوریک را به آن اضافه نموده و از حرارت برداشته و به هم زدن ادامه دهید تا خمیر به صورت کرم درآید. از این کرم می توانید به دست ها و صورت مالیده نیم ساعت صبرکنید سپس با آب ولرم بشوئید.

فواید : این کرم خشکی پوست را برطرف و پوست را تمیز می نماید. کسانی که دستانشان با آب زیاد تماس دارد، برای اینکه پوست دست حالت اولیه خودش را حفظ کند بهتر است از این کرم استفاده نماید.

کرم لطیف کننده پوست

مواد اولیه :

2ق.چ. صابون زیتون رنده شده 2ق.چ. کره

2 ق.چ. آب سیب زمینی 8 ق.غ. روغن بادام تلخ

طرز تهیه و مصرف :

ابتدا 2 عدد سیب زمینی را رنده کرده آب آنرا بگیرید صابون و روغن را در حرارت ملایم گرم کرده تا صابون در روغن حل شود. مخلوط را به آرامی هم بزنید و در همین حال کره و آب سیب زمینی را اضافه کنید. مخلوط را از روی حرارت برداشته به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط سرد شود آنرا در ظرفی ریخته و اسم کرم را بر روی ظرف بنویسید.

برای مصرف ابتدا صورت را با آب ولرم شسته از کرم به صورت بمالید پس از یکساعت اضافی کرم را با پنبه پاک کنید. هفته ای 3 مرتبه می توان از این کرم استفاده نمود.

فواید : این کرم تمیز کننده پوست می باشد و بواسطه وجود روغن بادام تلخ و آب سیب زمینی در این کرم از چروک برداشتن پوست جلوگیری می کند.

طرز تهیه کرم پاک کننده و لطیف کننده پوست

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: