محلول نرم کننده پوست صورت و گردن

مواد اولیه :

3 ق. غ. ماست 3 ق.غ. آب لیمو ترش

طرز تهیه و مصرف :

ماست و آب لیمو تازه را مخلوط کرده در ظرف در بسته ای ریخته در یخچال نگهداری کنید. روزی یکبار از این محلول به صورت و گردن بمالید و پس از 20 دقیقه آنرا بشوئید.

فواید : این محلول مناسب پوست های چرب و معمولی می باشد. وجود اسیدلاکتیک در ماست مرطوب کننده و اسید سیتریک در آبلیمو نرم کننده می باشد.

چگونه می‌توانیم پوست چرب را برای داشتن ظاهری بهتر مدیریت کنیم؟ در زیر تعدادی از درمان‌های باارزش خانگی را برای رفع مشکل چربی پوست بیان می‌کنیم:

صورتتان را بشویید. همانطور که همه کسانی که پوست چرب دارند می‌دانند، هرچه پوست چرب‌تر باشد کثیف‌تر به ‌نظر می‌آید. برای غلبه بر این احساس مهم است که پوستتان را با حداقل دو بار شستن در روز تمیز نگه دارید. اگر دوبار شستن به شما حس خشکی زیادی می‌دهد از صابون گلیسرین استفاده کنید.

چربی اضافی را بگیرید. استفاده از ژل آلوورا دو تا سه بار در روز چربی اضافه پوست را می‌گیرد. اگر ژل سرد باشد احساس شادابی خوبی به شما می‌دهد، پس آن را داخل یخچال نگه دارید. پوست‌تان را با یک پنبه الکلی یا ترکیب الکل و استون پاک کنید. در برخی از داروخانه‌ها پنبه‌های الکلی مخصوص پاک کردن پوست موجود است. همراهتان دستمال کاغذی داشته باشید. دستمال کاغذی می‌تواند چربی اضافه پوست را جذب کند. اگر نمی‌خواهید مواد شیمیایی به پوست‌تان بزنید، آب سرد به صورت‌تان بزنید و اجازه دهید که خودش خشک شود. این روش به از بین بردن چربی اضافی پوست کمک می‌کند.

ستفاده از مرطوب کننده‌ها را ممنوع کنید. مرطوب کنندها برای پوست چرب مناسب نیستند اما از ضد آفتاب هنگام بیرون رفتن در روز استفاده کنید. هنگام خرید محصولات آرایشی به برچسب آنها دقت کنید که مناسب پوست چرب باشند.

از چربی‌ها دوری کنید. موهایتان را جمع کنید که چربی پوست و مو با هم مشکل‌ساز نشود. در طول روز دستان‌تان را به صورت‌تان نمالید این کار چربی و کثیفی بیشتری را به پوست منتقل می‌کند. از مواد آرایشی دارای پایه آب استفاده کنید نه چربی‌دارها

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: