کرم لطیف کننده پوست

مواد اولیه :

10 ق. غ. روغن زیتون 4 ق. غ. گل سرخ

4 م. موم 5 ق. غ. آب مقطر

طرز تهیه و مصرف :

روغن زیتون را بر روی گل سرخ ریخته درب آنرا گذاشته 10 روز بماند. سپس آنرا صاف نموده در شیشه ای ریخته کنار بگذارید، موم را در ظرفی گرم نموده تا روان شود. روغن گل را بدان اضافه نموده از روی حرارت برداشته و در حین همزدن آب را قطره قطره و به آرامی بیافزائید تا به حالت کرم در آید. در ظرفی ریخته نام آنرا برظرف بنویسید، برای مصرف ابتدا صورت را شسته و کرم را به صورت بمالید و پس از یکساعت آنرا با آب ولرم بشوئید. هر روز می توانید از این کرم مصرف نمایید.

فواید : این کرم باعث تقویتف لطیف و زیباتر شدن صورت می باشد.

ماسک آب لیمو ترش و سفیده تخم مرغ برای تهیه این ماسک، به مقدار مساوی از سفیده تخم مرغ و آب لیمو ترش را با هم مخلوط کرده و این مخلوط را کمی حرارت دهید تا غلیظ تر شود.اجازه دهید ماسک خنک شود و بعد آن را به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.بعد از گذشت این زمان، پوست را با آب نیم گرم بشویید. برای درمان لکه های آفتاب سوختگی هم می توانید از این ماسک استفاده کنید.

ماسک شیر و لیمو ترش یک حلقه لیمو ترش را در نصف فنجان شیر بیندازید.چند دقیقه صبر کنید. بعد این شیر را با پنبه روی پوست خود بمالید و اجازه دهید تا شیر روی پوست شما خشک شود. از لیمو ترش داخل شیر هم می توانید برای کمرنگ کردن لک های پوستی استفاده کنید.

چگونه کرم لطیف کننده و روشن کننده پوست بسازیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: