کرم روشن کننده پوست

مواد اولیه :

5 ق. غ. آب مقطر 1 ق. چ. پودر بوراکس

3 ق. م. موم سفید 1 ق.غ. وازلین

1 ق. چ . روغن استوخودوس

طرز تهیه و مصرف :

بوراکس را در آب مقطر حل کنید سپس موم و وازلین را در ظرفی دیگر بر روی حرارت بخار آب ذوب کرده و محلول اولیه را بدان افزوده از حرارت برداشته به همزدن ادامه دهید و در همین حین روغن استوخودوس را بدان بیفزائید، سپس در ظرفی که بر روی آن نام کرم را نوشته اید بریزید. برای مصرف این کرم را به آرامی بر روی پوست بمالید نیم ساعت صبر کرده سپس با آب ولرم بشوئید. هفته ای 3 بار از این کرم استفاده نمایید.

فواید : این کرم روشن و لطیف کننده می باشد.

زنانی که با وجود عیب های صورتشان زیبا جلوه می کنند، زنانی هستند که می دانند، پاک کردن، تقویت کردن و غذا دادن، رساندن مواد مغذی به پوست، سه اصل اساسی برنامه مراقبت از پوست است.برای این منظور به نکات زیر توجه کنید: برای مالیدن کرم به صورت، نوک انگشتان را با ملایمت و به صورت دایره وار از پایین به بالا روی صورت حرکت دهید تا کرم جذب پوست گردد. صورت را ماساژ دهید تا کرم جذب شود. حدوداً ۲۰ دقیقه طول می کشد تا کرم کاملاً جذب پوست صورت شود.

اجازه ندهید کرم بیش از ۲۰ دقیقه روی صورت شما باقی بماند، زیرا پس ازاین مدت باعث جذب دوده و گرد و غبار می شود و ممکن است سبب انسداد منافذ پوست شود.برای پاک کردن کرم از یک تکه پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب استفاده کنید تا رطوبت پوست ازبین نرود. حوله مخصوص صورتتان را تمیز و نرم نگه دارید. هنگام خواب کرم روی صورتتان را پاک کنید و با کرم روی صورت به رختخواب نروید.

به عبارتی اگر از کرم های شب استفاده می کنید، نیم ساعت قبل از خواب به صورتتان کرم بمالید. ۲۰ دقیقه صبر کنید تا کرم کاملاً جذب پوست شما شود. سپس به آرامی با یک تکه پنبه مرطوب صورتتان را پاک کنید.
چگونه پوست روشن و لطیفی داشته باشیم؟
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: