کرم ماسک ، رفع لک صورت و موهای زائد

مواد اولیه :

1 ق.غ. لانولین 100گ. عرق رازیانه

طرز تهیه و مصرف :

ابتدا لانولین را برحرارت ملایم قرارداده پس از نرم شدن هم بزنید و کم کم عرق رازیانه را اضافه نمائید. به همزدن ادامه داده تا تمامی عرق رازیانه جذب لانولین بشود و به رنگ سفید درآید. برای مصرف این کرم ابتدا پوست را با صابون گیاهی شسته و سپس لایه ای از کرم را به صورت بمالید، فقط مواظب زیر چشمان خود باشید 2ساعت صبر کرده سپس صورت را با پنبه یا دستمال کاغذی پاک کنید. هفته ای 3 مرتبه می توانید از این کرم ماسک استفاده نمایید.

فواید : مصرف این کرم ماسک پوست را شفاف کرده و لکه ها را زایل و موهای صورت را بخاطر وجود رازیانه سست و از بین می برد.

برای رفع موهای زائد کدام راهها را امتحان کرده اید؟ اکثر شما با راههای مختلف از بین بردن موهای زائد بدن و صورت آشنا هستید ولی به نظرشما هر یک مشکلات و سختی خودشان را دارند. یک راه دردآور است و راه دیگر اثر خوبی ندارد. با رجوع به دل طبیعت و استفاده از روش های طب سنتی کشورهای مختلف می توانید راههای عالی برای رفع موهای زائد بدن و صورت بیابید که در این بخش بهترین ماسک های خانگی برای رفع موهای زائد را به شما معرفی خوایم کرد.

رفع موهای زائد با خمیر زردچوبه ، روش هندی ها

اول از همه زردچوبه و آب ، به جای آب از شیر هم می توانید استفاده کنید را به نسبت 1:2 باهم مخلوط کنید و روی حرارت کم قرار دهید آنقدر مخلوط را هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند ، اجازه دهید سرد شود در صورت لزوم می توانید در یخچال خمیر زردچوبه را قرار دهید. مقدار کمی نمک و یا شکر و 1 قاشق غذاخوری آرد را به خمیر خود اضافه کنید.

روش استفاده

ابتدا مقداری آرد ذرت را ه مناطقی که می خواهید پاکسازی کنید بزنید ، سپس لایه ای نازک از خمیر را در جهت رشد مو روی قسمت مورد نظر پخش کنید ، و آن را با یک تکه پارچه تمیز بپوشانید بعد از 15 دقیقه خمیر جذب پوست می شود سپس پارچه را بردارید و پوست را با آب گرم بشویید این روش را 2 بار در هفته تکرار کنید تا زودتر به نتیجه موردنظر برسید. این روش معمولا در هند استفاده می شود که یک اثر عالی در حذف موهای زائد دارد بر خلاف دیگر روش ها می توانید 1 بار از این روش هندی استفاده کنید و شاهد درد کمتر و نتیجه بهتر باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: