تعریف ماسک

قدمت استفاده از ماسک به فراعنه مصرباز می گردد اما هیچگونه مدرکی در مورد اجزای آن تاکنون بدست نیامده ماسک ها مواد چربی، و اضافات پوست را بر طرف کرده و می تواند پوست را شاداب و پاکیزه بنماید به عبارتی پوشانیدن تمامی یا قسمتی از صورت بوسیله ماده ای خمیری شکل در اصلاح ماسک می گویند. البته فعل ماسک کردن از زبان آلمانی به زبان فارسی وارد شده است و آن مخصوص پوست صورت می باشد یعنی تغییر چهره دادن.

ماسک های زیبایی برای تقویت پوست و پاک کردن پوست استفاده می شود و سبب می شود و سبب می شوند پوست شاداب و با طراوت بماند، برای ماسک کردن همواره می باید نوع پوست در نظر گرفته شود و ماسک مناسب آن، به کار برده شود.

ماسک ها موادی هستند که برای پاکسازی و رساندن رطوبت به پوست به کار می روند. در بازار، برای انواع پوست ها اعم از، خشک، چرب و حساس ماسک موجود است. بسیاری از افراد برای سالم و زیبا نگهداشتن پوست صورتشان از ماسک استفاده می کنند. ماسک هایی که برای پوست های خشک و حساس استفاده می شوند نسبت به ماسک هایی که برای پوست های چرب به کار می روند، دارای چربی بیشتر و لایه‌ بردارهای ضعیف تری هستند. نوع مرطوب‌ کننده و لایه‌ بردار در انواع ماسک ها متفاوت است.

چطور از پوست صورت خود محافظت کنم؟ خارجی ترین بخش بدن ما پوست است، و از آنجا که روزانه در مجاورت با آسیب های مختلفی چون، آلودگی های موجود در هوا، اشعه خورشید، مواد آرایشی ـ بهداشتی و … می باشد، احتمال بروز انواع مشکلات مختلف مربوط به آن بسیار بوده، لذا باید با استفاده از راه کارهای مختلف از آسیب های حاصله یا لااقل میزان آنها کم کرد، همچنین با بکارگیری روش های گوناگون ترمیمی و تغذیه ای، سطح مقاومت پوست را بالا برده و در واقع به طریقی تأثیرات حاصل از مواد مضر را خنثی کرد.

یکی از روش هایی که در راستای محافظت و نگهداری از پوست صورت و زیبایی آن می توان مورد استفاده قرار داد (زیرا بیشتر از نقاط دیگر در معرض دید است)، استفاده از ماسک های صورت است.

به طور مثال می توان به محصولات کمپانی Mediatic Labs فرانسه با نام L'action Paris اشاره کرد، که با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، و با هدف ارتقاء سلامت و زیبایی پوست و مو، همچنین با استفاده از علوم نوین در ساخت محصولات با مواد اولیه گیاهی و طبیعی، محصولات خود را به بازار عرضه نموده و هم اکنون این محصولات توسط شرکت جهان تیوا آرا به صورت نمایندگی انحصاری وارد بازار ایران شده است.
نکاتی که هنگام استفاده از ماسک ها باید در نظر بگیریم چیست؟

آنچه هنگام استفاده از ماسک ها مهم است، استفاده از ضد آفتاب‌ پس از مصرف ماسک در مواجهه با آفتاب، لامپ های مهتابی و مانیتور کامپیوتر می باشد. متأسفانه استفاده نادرست از هر نوع مواد (به خصوص مواد گیاهی) به عنوان ماسک‌ صورت و یا استفاده از ماسک های متفرقه و نامرغوب، نه تنها باعث بهبود کیفیت پوست صورت نمی شود، بلکه باعث ایجاد حساسیت نیز می شود. از آن جمله می توان به آب کرفس، لیموترش، جعفری و … اشاره کرد، که به علت داشتن موادی خاص، باعث حساسیت شده و در اثر تماس با نور پوست را تیره کنند. معمولاً پس از استفاده ماسک ها (به علت لایه ‌برداری آنها) پوست کمی روشن تر به نظر می رسد، اما اگر از ماسک های نامناسب و نامرغوب استفاده شود و مراقبت های بعدی (مثل عدم مواجهه با نور آفتاب) صورت نگیرد، ضرر این ماسک ها بیشتر از منفعتشان خواهد بود، کمپانی Mediatic Labs با توجه به استفاده از مواد درجه یک و ارگانیک این اطمینان را به شما می دهد که با استفاده از محصولات L'action Paris (لکسیون پاریس) و رعایت نکات مهم در استفاده از ماسک های صورت، حداکثر نتیجه مطلوب را در مراقبت از پوست صورت خود، بدست آورید.

منظور از ماسک چیست؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: