ماسک عروس

مواد اولیه :

3 ق. غ. (60گرم) پودر ژلاتین 1 استکان آب مقطر (60 سی سی)

1ق.غ. پودر اکسیددوزنگ (سفید آب روی) (20گرم)

3 ق. م. گلیسیرین (30 گرم)

طرز تهیه و مصرف :

آب مقطر را در ظرف غیر فلزی ریخته پودر ژلاتین را در آن حل نموده، نیم ساعت صبرکرده سپس گلیسیرین را به آن وارد نموده برای حرارت دادن در ظرف بزرگتری آب ریخته بر روی حرارت قرار دهید و ظرف محتوی مواد فوق را در آن قرار داده (حرارت غیرمستقیم) مخلوط را به آرامی هم بزنید سپس پودر اکسیددوزنگ را بدان بیفزایید پس از 10 دقیقه از روی حرارت برداشته در ظرف مخصوص بریزید. این ماسک پس از سرد شدن قابل مصرف می باشد. برای مصرف مخلوط را مجدداً گرم نموده و با پشت قاشق با فرچه مقداری از آن را بر روی صورت غیر از زیر چشمان مالیده 20 دقیقه صبر کرده سپس ماسک را از روی صورت بردارید برای داشتن ماسک ابتدا یک طرف ماسک را از روی صورت برداشته و سپس به ملایمت تمامی ماسک را از روی صورت جدا کنید. این ماسک را می توان 2 ساعت قبل از آرایش عروس استفاده نمود.

فواید : با مصرف این ماسک پوستی شاداب و لطیف خواهید داشت.

ماسک نرم کننده پوست

مواد اولیه :

نصف هلو پوست کنده 3 ق. چ. عسل

1 ق. چ. روغن زرده تخم مرغ (زرده تخم مرغ)

طرز تهیه و مصرف :

هلو را له کرده، عسل و روغن زرده تخم مرغ را با آن مخلوط نموده هم بزنید صورت و گردن را خوب شسته موها را عقب زده، مخلوط را بطور یکنواخت بر روی پوست مالیده به اطراف چشم و گردن نیز بمالید. توجه داشته باشید که پوست را در حال ماساژ دادن نکشید. 20 دقیقه صبرکرده صورت را با آب ولرم شسته و کرم مرطوب کننده به صورت بزنید. هفته ای 2 مرتبه این عمل را تکرار کنید.

فواید : این ماسک پوست را نرم و لطیف می کند و تقویت کننده نیز می باشد زمانی که احساس افسردگی و یأس می نمائید می توانید از این ماسک استفاده نمائید.

آموزش تهیه ماسک های نرم کننده و لطیف کننده پوست

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: