ماسک برای پوست های خشک

مواد اولیه :

1 عدد زرده تخم مرغ 2 ق.غ. سرکه سیب

1 ق. غ. روغن آفتابگردان

طرز تهیه و مصرف :

روغن آفتابگردان و زرده تخم مرغ را مخلوط نموده، به مدت 5 دقیقه آن را هم زده در همین حال سرکه سیب را بدان افزوده به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط یک دست شود ابتدا صورت را آماده کنید سپس مواد را به صورت لایه ای نازک به روی صورت بخوابانید. مراقب زیر چشمان باشید پس از 20دقیقه صورت را با آب ولرم بشوئید و صورت را بوسیله حوله با ضربه های آرام خشک کنید. هفته ای 2 مرتبه از این ماسک مصرف نمایید.

فواید : این ماسک به واسطه وجود زرده تخم مرغ پوست های خشک را نرم و لطیف می کند.

پاییز که می‌آید، با خودش پوست خشک و ترک خورده را هم می‌آورد. پوستی که اگر ذات خشکی هم داشته باشد زودتر از آمدن سرما به خارج و پوسته شدن می‌افتد و نه تنها زیبایی‌تان را خدشه‌دار می‌کند، بلکه اگر مشکلاتش را برطرف نکنید، به شکلی جدی آسیب می‌بیند. برای بیرون آمدن از بحرانی که تغییر فصل برای‌تان ایجاد می‌کند، نیازی به هزینه زیاد و گذراندن ساعت‌ها وقت در مطب متخصصان ندارید. شما می‌توانید قبل از هر کاری با چند ماسک ساده و ارزان خانگی به پوست‌تان آب‌رسانی کنید و اگر مشکل‌تان حل نشد، به‌دنبال درمان جدی‌تری بگردید. البته ماسک‌های متنوعی که در این مطلب برای‌تان تدارک دیده‌ایم را همزمان مصرف نکنید، بلکه باتوجه به نیازهای پوست‌تان یکی‌ را انتخاب کنید و درمان را چند هفته ادامه دهید تا نتیجه‌اش روی پوست‌تان ظاهر شود.

با گیا‌هان آب بدهید! یک افشانه کوچک بخرید و آن را با این مواد پر کرده و روی صورت‌تان اسپری کنید: - ریحان و بابونه را در قوری آب‌جوش بریزید و بگذارید دم بکشند. پس از خنک شدن، هر روز یک بار این دمنوش را روی صورت‌تان اسپری کنید تا خشکی‌اش برطرف شود. - بابونه پای ثابت آب رسانی‌های گیاهی است. می‌توانید آن را با گل همیشه بهار دم کنید و در یخچال بگذارید. اسپری کردن روزانه این دمنوش هم به پوست شما آب‌رسانی می‌کند. - گل ختمی را در آب بجوشانید. این جوشانده را قبل از خواب روی صورت‌تان اسپری کنید.

ماسک مناسب برای پوست های خشک

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: