جوش صورت و بریدگی صورت

مواد اولیه :

1 تکه کوچک زاج سفید

طرز تهیه و مصرف :

برای برطرف کردن جای جوش و یا بریدگی صورت ، می توانید در ظرف کوچکی مقداری اب ریخته و زاج سفید را در ظرف سائیده از اب آن به صورت زده و سپس بلور زاج را به محل زخم و یا جوش بمالید.

فواید: هم از خونریزی در اثر جراحت جلوگیری می کنید و هم جای زخم بعد از بهبود بر صورت باقی نمی ماند و جوش صورت نیز از بین می رود این عمل برای تمامی اعضای بدن ممکن است چون یکی از خواص زاج بند آورنده خون در اثر جراحت می باشد و علت آن وجود مواد قابض در این بلور است. در ضمن زاج می تواند منافذ پوست را نیز ببندد و عرق بدن را نیز بر طرف کند.

استفاده از آب لیموی تازه.

آب لیمو به صورت طبیعی دارای خواص سفید کنندگی پوست است و به طور موثری می تواند با روشن تر کردن لک های پوستی به محو کرن آثار جوش های صورت کمک کند. آب لیموی تازه را با نسبت یکسان با آب مخلوط کنید و مستقیما تنها بر روی آثار جوش های صورت زده شود (روی دیگر بخش های پوست صورت که لک نیستند زده نشود). پس از 15 تا 25 دقیقه صورت خود را بشویید.
  • فراموش نکنید که پس از شستشو ی صورت از مرطوب کننده استفاده کنید زیرا اسید سیتریک موجود در آب لیمو می تواند به خشک شدن شدید پوست منجر شود.
  • از آنجایی که مقدار PH طبیعی پوست بین 4 تا 7 است و PH آب لیمو برابر با 2 می باشد، بهتر است در استفاده از این روش دقت کافی به خرج دهید. اگر آب لیمو به مدت زیادی روی پوست قرار گیرد و یا اینکه با استفاده از آب رقیق نشود، می تواند باعث سوختگی لایه های بیرونی پوست شود.
همچنین دیگر مواد موجود در آب مرکبات به نام "برگاپتن" باعث آسیب پذیری بیشتر پوست در برابر اشعه های مضر UV نور خورشید خواهد شد. بنابرین هنگام استفاده از این روش پوست نباید در معرض نور مسقیم خورشید قرار بگیرید. پس از شستشو و خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

با استفاده از جوش شیرین به "اکسفولیت پوست" یا روند نوسازی لایه های پوستی کمک کنید.

جوش شیرین می تواند برای اکسفولیت کردن پوست و در نتیجه به حداقل رساندن آثار جوش های پوستی مورد استفاده قرار گیرد. یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با دو قاشق چای خوری آب مخلوط کنید و به حالت خمیری در آورید. خمیر جوش شیرین را بر روی تمام پوست صورت با ملایمت و به صورت دایره وار (با تمرکز بیشتر بر روی نواحی لک شده) به مدت 2 دقیقه مالش دهید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.
  • همچنین می توانید جوش شیرین را به صورت نقطه ای تنها بر روی آثار جوش صورت قرار دهید و پس از 10 تا 15 دقیقه بشویید.
  • بسیاری از متخصصین مراقبت پوست در مور تاثیر پذیری این روش تردید دارند و معتقدند که بهتر است از این روش پرهیز شود. میزان PH مناسب پوست برای عدم شکل گیری جوش های پوستی بین 4 تا 5.5 است. این شرایط پوستی برای باکتری هایی که به شکاگیری آکنه منجر می شوند مناسب نیست و در واقع با استفاده از جوش شیرین بر روی صورت PH پوست صورت به عدد 7 خواهد رسید که البته شرایط به مراتب بهتری برای باکتری های پوستی فراهم می کند. این روش درمانی را در صورت عدم تاثیر پذیری متوقف کنید.
چگونه جوش و بریدگی صورت را از محو کنیم؟
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: