ماسک رفع جوش و رفع کورک (دمل چرکی)

مواد اولیه :

1 ق.غ. گل ختمی 1 ق.چ. اسپرزه

1ق.غ. پودر کتیرا 1 ق.چ. گل پنیرک

1 ق.غ. شاطره 1 ق. چ. پودر زاج

3 ق.غ. شیر

طرز تهیه و مصرف :

غیر از شیر مواد بالا را خوب پودر نموده چندین بار الک کنید در ظرفی ریخته نام آن را بر روی ظرف بنویسید. برای هر بار مصرف یک قاشق مرباخوری از پودر بدست آمده را با شیر مخلوط کرده تا به حالت خمیری روان در آید. ابتدا صورت را آماده کرده، موها را عقب زده با پارچه ای ببندید، ماسک را به صورت بمالید و مدت 20 دقیقه صبر کنید سپس با آب ولرم و صابون گل ختمی صورت را بشوئید. این عمل را هفته ای 2 مرتبه تکرار کنید.

فواید : با مصرف این ماسک جوش های زیر پوست به آرامی بیرون می زند و نباید از زیاد شدن جوش موقتی نگران شد. این جوش ها در زیر پوست پنهان بوده اند و به واسطه این دارو بروز می نمایند و بطور عادی نیز برطرف خواهند شد هیچ گاه به جوش ها دست نزنید تا جای لک آن بر صورت باقی نماند در ضمن اگر بر بدن کورکی مشاهده کردید می توانید روزانه 4 مرتبه از این مخلوط را بر روی کورک قرار داده تا کورک سرباز کند فقط دقت نمایید در موقع تخلیه چرک چه از جوش و چه از کورک به هیچ وجه آن را فشار ندهید و اجازه دهید به طور طبیعی تخلیه شود.

پاک کننده پوست

مواد اولیه :

1 ق. غ. اُسرین 1 ق. چ. اسید بوریک

5 ق.غ. آب مقطر

طرز تهیه و مصرف :

اسرین را روی حرارت بخار آب قرار داده، زمانی که حالت روان به خود گرفت آب را به آرامی به آن اضافه نمائید و هم بزنید تا روغن به رنگ سفید شفاف در بیاید در همین حال اسیدبوریک را به مخلوط اضافه نمود 2 دقیقه به هم زدن ادامه دهید. پاک کننده را در ظرفی ریخته و نام آن را بر روی ظرف بنویسید هر روز می توانید از این پاک کننده به پوست بمالید و هم چنین برای پاک کردن مواد آرایش می توانید با پنبه ای آغشته به این پاک کننده صورت را تمیز کنید.

فواید : این پاک کننده ضرر لوازم آرایش را بر روی پوست کم می کند(چون پاک کننده ضرر لوازم آرایش را بر روی پوست کم می کند (چون اسانس های شیمیایی بر پوست همواره اثر سوء می گذارند) و پوست را شفاف می کند. در حالت معمولی نیز می توان بصورت مرطوب کننده از آن استفاده نمائید. در یک جمله با کمترین وقت و هزینه بهترین پاک کننده را بسازید.

ماسک رفع جوش،رفع کورک و پاک کننده پوست

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: