لوسیون مقابله با تابش آفتاب

مواد اولیه :

1 ق.چ. چای سیاه 1 ق. چ . چای سبز

1 ل. آب جوش

طرز تهیه و مصرف :

چای سبز و سیاه را در آب جوش ریخته مدت 5 دقیقه صبر کنید پس از سرد شدن به صورت ماساژ داده مدتی صبر کرده تا صورت خشک شود اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرید با این لوسیون به پوست آسیبی نمی رسد.

فواید : این لوسیون محافظتی برای پوست صورت در مقابل تابش نور خورشید می باشد.

چرا باید از ضد آفتاب استفاده کرد

برای مقابله با پیری پوست و پیشگیری از خطر ابتلا به سرطان پوست که در نتیجه تماس با اشعه های خورشید بروز می کند باید پوست را به کرم ضد آفتاب آغشته کرد.به عبارت دیگر همه ما برای مقابله با کاهش حالت ارتجاعی و ضخامت پوست وهمچنین برای پیشگیری از ایجاد لک های قهوه ای باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم .بر خلاف اشعه های ماورای بنفش Bکه پوست را می سوزانند و تاثیر آن ها قابل مشاهده است اشعه های ماورا بنفش Aمسئول دوسوم پیری زود هنگام سلول های پوستی هستند در حالی که ما اصلا متوجه آن نمی شویم .این اشعه های موذی در تمام ساعات روز و حتی در مواقعی که هوا ابری است وجود دارند .پس بهتر است برای در امان ماندن از آسیب این اشعه ها مناطقی از پوست مانند بینی گونه ها دهان وپیشانی و دستها را که در معرض جریان هوا قرار دارند به ضد آفتاب آغشته کنید.

طرز تهیه تهیه کرم ضد آفتاب خانگی

  • سه قاشق سوپ خوری روغن شاهدانه
  • سه قاشق سوپ خوری روغن نارگیل
  • دو قاشق سوپ خوری ویتامین E
  • بیست قطره روغن دانه هویج
  • یک قاشق سوپ خوری اکسید روی (زینک اکسید)
همه مواد تشکیل دهنده را در یک ظرف مخلوط کنید (هنگام افزودن اکسید روی، برای جلوگیری از استنشاق (بوئیدن) آن، از ماسک استفاده کنید).

مخلوط را برای چند دقیقه هم بزنید تا مواد اولیه به خوبی با هم همگن شوند.

از آنجا که تعیین SPF یک محصول با جمع آوری SPF از تمام مواد منحصر به فرد مورد استفاده در فرمول انجام می شود؛ اگر ما بدون اندازه گیری دقیق به شما بگوییم که این لوسیون دارای SPF 35 است، بسیار غیر حرفه ای خواهد بود. جدا از این، SPF انواع روغن های طبیعی می تواند متفاوت باشد (به عنوان مثال: SPF روغن دانه هویج 35-40 است).

فراموش نکنید که این کرم ضد آفتاب خانگی با روشی آزمایشگاهی و دقیق تهیه نشده است. با این حال در مقایسه با اکثر لوسیون های سمی و شیمیایی، که به سلامتی شما آسیب می زنند، قطعا بهتر است.

روش استفاده از کرم ضد آفتاب خانگی

اولین نکته اینکه همیشه قبل از استفاده ظرف حاوی لوسیون را به خوبی تکان دهید تا همگن شود. چون که اکسید روی به دلیل سنگین بودن در انتهای ظرف ته نشین می شود.

سپس یک قاشق غذاخوری از لوسیون را روی صورت و گردن خود پخش کنید و کمی ماساژ دهید. همچنین اگر قفسه سینه شما نیز در معرض آفتاب قرار می گیرد، یک قاشق غذاخوری دیگر نیز برای این منطقه در نظر بگیرید. چراکه پوست قفسه سینه بسیار نازک است و بیش از باقی بخش های بدن می تواند در اثر اشعه خورشید،بسوزد و دچار پیری زودرس شود.

اگر زیاد عرق می کنید، بهتر است که این لوسیون را در طول روز 2 تا 3 بار تمدید کنید. قبل از تمدید لوسیون به روش های معمول لوسیون قبلی را از روی پوست پاک کنید. همچنین فراموش نکنید که در انتهای شب و پیش از خواب نیز این کرم ضد آفتاب خانگی را از روی پوست خود پاک کنید. چراکه به دلیل خاصیت چرب بودن روغن، مستعد جذب آلودگی های مختلف خواهد بود.

طرز تهیه لوسیون برای مقابله با تابش آفتاب

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: