حمام آرامبخش

مواد اولیه :

3 ل. سرکه 4 ل.آب

2 ق.غ. خرد شده اکالیپتوس 4 ق.غ. گل آقطی (پنیرک)

2 ق.غ. خرد شده کاسنی 2 ق.غ. خرد شده پوست لیمو

طرز تهیه و مصرف :

سرکه و آب را در ظرفی ریخته بر روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. گیاهان را داخل این محلول نموده 10 دقیقه صبر کرده از حرارت برداشته پس از 8 ساعت آن را صاف نمائید. برای مصرف 1 لیوان از محلول را پس از شستشوی بدن به وسیله اسفنج حمام به پوست ماساژ داده نیم ساعت بعد بدن را بشوئید در صورت داشتن وان 2 لیوان از محلول فوق را در وان ریخته نیم ساعت در وان استراحت نموده سپس بدن را بشوئید. این عمل را هفته ای 2 بار انجام دهید.

فواید : این حمام به بدن آرامش می دهد.

حمام آرامبخش

مواد اولیه :

2 ق. غ. شاطره 2 ق.غ. برگ کاسنی

2 ل. آب جوش

طرز تهیه و مصرف :

کاسنی وشاطره را همراه آب در ظرفی ریخته روی حرارت ملایم قرار داده 10 دقیقه صبر کنید سپس از حرارت برداشته پس از یکساعت مخلوط را صاف کنید، محلول را داخل وان آب ریخته با استراحت کردن 30 دقیقه در این وان باعث طراوت پوست و رفع خستگی می شود. بهتر است بعد از کار روزانه از این حمام نمائید. در صورت نداشتن وان می توانید این محلول را با اسفنج حمام به بدن ماساژ داده پس از 20 دقیقه بدن را با آب ولرم بشوئید.

فواید : این حمام باعث شادابی و ضدعفونی شدن پوست می باشد.

حمام آرامبخش

مواد اولیه :

2 ق. غ. گل گندم 2 ل. سرکه

طرز تهیه و مصرف :

گل ها در ظرفی ریخته سرکه را بر روی آن بریزید و درب آن را محکم ببندید و مدت 2 هفته صبر کنید و فراموشتان نشود که هر روز ظرف را تکان بدهید. سپس آن را صاف کرده برای هر بار مصرف یک فنجان از محلول را داخل وان ریخته مدت نیم ساعت در وان استراحت نمائید. در صورت نداشتن وان 1 فنجان از محلول را با 1 لیوان آب رقیق نموده پس از شستن بدن با اسفنج حمام به تمامی پوست بدن ماساژ دهید و نیم ساعت صبر کرده سپس بدن را با آب ولرم بشوئید. هفته ای 2 بار از این حمام استفاده نمائید.

فواید : این حمام آرامبخش می باشد.

چه حمامی سبب آرامش پوست و جسم می شود؟

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: