حمام خواب آور

مواد اولیه :

2 ق. غ. بابونه 4 ق.غ. ریشه سنبل الطیب

2 ل. سرکه

طرز تهیه و مصرف :

سرکه را جوش آورده گیاهان فوق را در آن وارد نموده پس از 10 دقیقه از حرارت برداشته در ظرفی ریخته در آن را محکم ببندید. دو هفته صبر نموده، در طی روز چندین مرتبه آن را تکان دهید، سپس آن را صاف نموده در ظرفی بریزید برای هربار مصرف 1 فنجان از آن را در وان بریزید مدت نیم ساعت صبر کرده سپس بدن را بشوئید، بعد از استفاده از این حمام احساس آرامش خواهید نمود و تمایل به خواب خواهید داشت. در صورت نداشتن وان 1 فنجان از این محلول را با 2 لیوان آب رقیق کرده با اسفنج حمام به بدن ماساژ دهید، نیم ساعت صبر کرده سپس بدن را با آب ولرم بشوئید. هفته ای 1 تا 2 بار از این محلول استفاده نمائید.

فواید : این حمام آرامبخش و خواب آور می باشد.

حمام نشاط آور و رفع خستگی

مواد اولیه :

8 ق.غ. خرد شده برگ بو 2 ل. آب جوش

2 ل. سرکه

طرز تهیه و مصرف :

برگ ها را در ظرفی ریخته، همراه آب مدت 5 دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار داده تا بجوشد از حرارت برداشته پس از نیم ساعت سرکه را به آن نمائید. پس از یکساعت مخلوط را صاف نموده در ظرفی بریزید. برای هر بار مصرف 2 لیوان از محلول را داخل وان نموده و 20 دقیقه در آن استراحت نمائید. در صورت نداشتن وان می توانید 1 لیوان از محلول را با 1 لیوان آب رقیق نموده با اسفنج حمام به تمامی بدن ماساژ دهید مدت 20 دقیقه صبر کرده سپس بدن را با آب ولرم بشوئید.

فواید : با مصرف این محلول تمامی خستگی و عصبانیتی که طی روز حین کار در بدن شما جمع شده، از بین رفته و سرحال و بشاش خواهید شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: