حمام رفع سرماخوردگی

مواد اولیه :

4 ق. غ. پودر خردل 4 ل. آب جوش

4 ق.غ. پودر بابونه

طرز تهیه و مصرف :

پودر بابونه را در ظرفی ریخته همراه آب جوش بر روی حرارت قرار داده پس از 30 دقیقه از حرارت برداشته یک ساعت صبر کنید، پس از صاف کردن، پودر خردل را به محلول اضافه نمائید. برای هر بار مصرف 2 لیوان از محلول را داخل وان آب نموده و مدت نیم ساعت در وان استراحت نمائید. در صورت نداشتن وان می توانید 1 لیوان از محلول را با 1 لیوان آب رقیق نموده با اسفنج حمام به بدن ماساژ دهید پس از 20 دقیقه بدن را با آب ولرم بشوئید. حمام خردل جریان خون را به گردش در می آورد، خون را به جانب پوست می کشاند. زمانی که از محل کار به خانه برگشته اید و احساس سرماخوردگی و یا حس لرز در بدن دارید می توانید از این حمام استفاده نمائید. قابل ذکر است که پس از حمام سریعاً به رختخواب رفته و استراحت نمائید.

فواید : این حمام تسکین دهنده و رفع از بین برنده سرماخوردگی می باشد.

مایعات گرم زیادی بنوشید

نوشیدن آب، بدن را تمیز می‌کند. در واقع نوشیدن آب توکسین‌ها یا همان سموم بدن و باکتری‌ها و ویروس‌ها را دفع می‌کند. لازم است که روزانه یک و نیم لیتر آب مصرف شود.

در دوره‌ی سرماخوردگی برای خودتان جوشانده‌های مناسب و سوپ مرغ، تهیه و میل کنید.

سوپ داغ با پیاز، سیر و اندکی فلفل مجاری تنفسی را باز می‌کند. توصیه می‌کنیم شربت عسل، لیموترش و آب جوش میل کنید. این شربت حساسیت سینه را تسکین می‌دهد و دارای قدرت ضدعفونی کنندگی بالایی است.

آویشن دم کنید

آویشن سرشار از «فنول» است برای همین یک ضدعفونی کننده موثر می‌شود که با بیماری‌های مجاری تنفسی مقابله می‌کند. متخصصان معتقدند که این گیاه در درمان التهاب مجاری تنفسی بسیار موثر عمل می‌کند. برای بهره‌مندی از خواص سیر توصیه می‌کنیم دو حبه سیر را له کنید و سپس آن‌را با شیر یا آب گوشت یا آب مرغ بجوشانید و داغ میل کنید

دو قاشق چای‌خوری آویشن را در یک فنجان آب جوش ریخته و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. محلول را صاف کنید و روزانه سه مرتبه از این دم کرده میل کنید.

سیر را دریابید

سیر حاوی ماده ایی به نام «آلیسین» است که خواص ضدعفونی کنندگی و ضدباکتریایی است. نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد افرادی که روزانه سیر مصرف می‌کنند کمتر سرما می‌خورند و زمانی که دچار سرماخوردگی می‌شوند علائم سرماخوردگی‌شان خیلی زود از بین می‌رود.

برای بهره‌مندی از خواص سیر توصیه می‌کنیم دو حبه سیر را له کنید و سپس آن‌را با شیر یا آب گوشت یا آب مرغ بجوشانید و داغ میل کنید.

حمام فوق العاده برای رفع سرماخوردگی

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: