ماسکهای زیبایی با عسل

عسل نقش مهمی در حفظ زیبایی و تجدید جوانی بازی می کند. خانمها می توانند با تهیه ماسک خالص با عسل مخلوط با زرده تخم مرغ و خامه ترش (به نسبت مساوی بر زیبایی و شادابی خود بیافزایند.

پیشنهاد در روش مصرف

ابتدا صورت را با آب گرم شسته و مدت 2 الی 3 دقیقه کمپرس آب گرم به کار برید تا منافذ پوست باز شده و قدرت پوست را برای جذب رطوبت افزایش دهد. سپس مخلوط را با پنبه به صورت لایه نازکی روی پوست بمالید و مدت 10 الی 15 دقیقه به حال خود بگذارید سپس با آب گرم شسته و خشک کنید و مقداری پودر بزنید.

ماسک عسل برای پوست های خشک

مواد لازم : عسل یک قاشق غذا خوری، زرده تخم مرغ یک عدد، آرد چاودار یک قاشق غذاخوری، روغن زیتون یک قاشق غذاخوری.

طریقه مصرف : مواد فوق را باهم مخلوط نموده و مدت 20 الی 30 دقیقه روی پوست بگذارید سپس با آب گرم بشویید. همین کار را می توانید با یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری خامه یا ماست شیرین انجام دهید و پس از 5 الی 10 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک عسل برای پوست های چرب

مواد لازم : عسل یک قاشق غذا خوری، آرد چاودار یک قاشق غذاخوری، سفیده تخم مرغ یک عدد، لیمو ترش نصف یک عدد.

طریقه مصرف : مواد لازم فوق را باهم مخلوط کرده روی پوست بگذارید تا منافذ پوست را تنگ نموده و قوام پوست را بهتر نماید. با عسل و سفیده تخم مرغ هم می توانید این کار را انجام دهید بدین ترتیب که یک قاشق غذاخوری را با یک عدد سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید و مدت 5 الی 10 دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید.

برای نرم کردن دستها مغز هسته هلو را بکوبید و با عسل مخلوط کنید و آن را به دست ها بمالید. بهتر است این کار در شب انجام شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: