خمیر دندان از قدیم بعنوان یک درمان خانگی برای نابود کردن جوشها مورد استفاده قرار می گرفته است زیرا بسیاری از خمیر دندان ها دارای ماده ای به نام تریکلوسان هستند که یک ماده آنتی باکتریال در خمیردندان است و سبب از بین رفتن باکتری هایی که باعث ایجاد اکنه روی پوست اند می شود. 

 

خمیر دندان میتواند اثر خشک کنندگی روی برجستگی جوش داشته باشد و اندازه و قرمزی آنرا کاهش دهد زیرا فرمول اکثر آنها دارای مواد خشک کننده ای مثل جوش شیرین و الکل هستند. مشکل این جاست که ترکیب این فرمول ها در خمیر دندان ها غلیظ تر از فرمولی است که برای پوست مناسب است.

 

همینطور مطمئن شوید از خمیردندانی استفاده می کنید که:دارای سفیدکننده، دهان شویه یا رنگ اضافی نباشد زیرا این موارد باعث تحریک پوست شما و ایجاد قرمزی می شود که ظاهر جوش روی پوستتان را بدتر خواهد کرد.

 

 

 خمیردندان

چند نکته در مورد درمان جوش با خمیر دندان:

- خمیر دندان همیشه اثر نمی کند.

- خمیر دندان هرگز درمان اولیه ی اکنه شمرده نمی شود.

- این راهکار اضطراری و فوری است.

- این یک راهکار تمام وقت نیست چون تنها علایم را درمان می کند.

- برای درمان دلیل جوش مؤثر نیست.

- خمیر دندان های غیر فانتزی که دارای تریکلوسان هستند را انتخاب کنید، دیگر انواع خمیر دندان ها امکان دارد دارای عناصری باشند که برای پوست شما زیان آور باشند.

 خمیردندان

- خوب است که به روال روزانه نگهداری از پوست خود برای جلوگیری از جوش زدن توجه کنید و انجام دهید.

- استفاده بیش از حدش میتواند پوستتان را خشک کند.

- هیچوقت از خمیردندان برای کل صورتتان استفاده نکنید.

- آن را تنها در منطقه اسیب دیده بزنید.

- چنانچه هر گونه عارضه های جانبی شدیدی دیدید، استفاده از آنرا قطع کنید و به متخصص پوست مراجعه کنید.

 

از چه جایگزینی استفاده کنیم؟

هرچند ممکن است استفاده از کمی خمیر دندان روی جوش روشی وسوسه کننده باشد، راههای کاربردی تری هم برای درمان جوشها وجود دارد.

 

محصولات مخصوص جوش و شیوه های درمان خانگی جوش صورت

روغن درخت چای

تأثیر بسیار مثبت روغن درخت چای روی جوش های خفیف در ازمایش های متعددی نشان داده شده است. شما میتوانید چند قطره از این روغن را با دیگر محصولات مورداستفاده برای پوست تان ترکیب کنید و بعنوان درمان موضعی روی جوشها بمالید.

 

آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا لااقل دارای ۷۵ نوع مواد معدنی، آمینواسید و ویتامین های گوناگون است. این ترکیبات به بهبود زخم، کاهش تحریک و التهاب پوست و پیش‌گیری از عفونت کمک می کنند. ترکیبات ضدالتهابی و ضدمیکروبی موجود در آلوئه ورا ممکن است به نابود کردن جوش کمک کند.

 

پوسته ی درخت بید

استفاده از پوسته ی درخت بید( willow bark) را می دهد. درخت بید منبع طبیعی اسید سالیسیلیک است. که برای از بین بردن جوش مؤثر است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: