اگر می خواهید همواره پوست و مویی زیبا و سالمی داشته باشید موارد ساده زیر را هرگز فراموش نکنیداین نکات شاید در ظاهر بی اهمیت به نظر برسند اما رعایت آنها میتواند زیبایی و جذابیت طبیعی پوست و موی شما را حفظ کند.

زیبایی1

1. خشک کردن مو با حوله

موی سر هنگامی که خیس است حساس و شکننده میشود. بیرونی ترین لایه پوست سر نیز هنگامی که موها تر هستند حساس تر میشود، بنابراین در این هنگام سعی نکنید موی سرتان را با حوله و با کشش خشک کنید چون با اینکار انتهای مودوشاخ میشود. بهتر است موها رابا کلاه حوله ای بپوشانید و یا اینکه اجازه دهید در معرض هوا خشک شود.

2. استفاده از لوازم آرایش تاریخ گذشته

اگر از کرمها و مواد آرایشی که از تاریخ اعتبارآنها گذشته استفاده کنید روی پوستتان جوش های چرکی زده و دچار خارش میشود. این کرمها بعد از انقضاء اعتبار محل مناسبی برای رشد باکتریها و میکرب ها خواهند شد. بنابراین هر چه سریعتر هر اندازه کرم منقضی شده دارید دور بریزید حتی اگر برای آن تاسف بخورید.

3.استفاده از دئودورانت درست بعد از موزدایی

بعد از موزدایی، پوست نسبت به الکل و عطر بسیار حساس تر میشود. بنابراین هنگام شب موزدایی کنید و صبح روز بعد از دئودورانت استفاده کنید.

4افراط در مراقبت از پوست

استفاده فراوان از محصولات محافظ پوست، پوست را حساستر میکند. بنابراین سعی کنید از یک سری از محصولات آرایشی که برای پوستتان بعد از تست کردن مناسب است استفاده کنید. پیشنهاد ما برای مراقبت از پوستتان این است که بیشتر از مواد طبیعی استفاده کنید.

زیبایی45.محکم بافتن موها

وقتی موی سرتان را می بافید سعی کنید گره های بافته ها را محکم نپیچید . چون موی سر شما آسیب می بیند. پس گره ها را شل تر ببافید و حتی المکان از گیرة مو استفاده نمایید.

6. لاک زدن بدون استفاده از مواد نگهدارنده ناخن

لاک زدن قبل از آغشته کردن ناخن به مواد نگهدارنده رنگ ناخن شما را بتدریج زرد می کند و ناخن شما زیبایی خود را از دست می دهد. یک لایه از ماده نگهدارنده مغذی ناخن شما خواهد بود و ناهمواریهای ناخن رانیز می پوشاند.

7.ترکاندن جوش های زیر پوستی و سر سیاه با دست

انگشتان شما منبع میکروب هستند و این منجر به عفونت محل میشود. برای این کار از گاز استریل یا دستمال تمیز استفاده نمایید و سپس با پنبه آغشته به لوسیون صورت ، محل را شستشو دهید.

8. پاک کردن ماسک با آب

شستن ماسک صورت با آب اثر آنرا کم می کند. پس بهتر است ماسک را با دستمال محصوص آرایش از صورت پاک کنید.

زیبایی2 9. استفاده از لوسیون بدون موزدایی

این کار باعث لکهای پوستی میشود چون این کرم با آلودگیهای پوست ترکیب میشود. پس قبل از استفاده از لوسیون حتماً موزدایی کنید.

10. مرتب کردن مژه ها با انگشتان دست

این کار باعث شکسته شده یا کنده شدن مژه ها میشود. پس بهتر است از برس مخصوص مژه استفاده کنید.

11. موزدایی روزه

این کار اثری معکوس داشته و باعث ضخیم تر شدن پوست خواهد شد. پس یکبار در هفته کافیست.

12. استفاده از کرم ضد آفتاب در ساحل

بعد از 30 دقیقه کرم اثر خود را از دست می دهد و اگر پوست در این هنگام در معرض آفتاب قرار گیرد، می سوزد. پس قبل از رفتن به ساحل از این کرم استفاده نمایید.

13. لاک زدن بلافاصله پس از حمام

آب گرم ناخن را تا حدی متورم می کند. اگر در این هنگام لاک بزنید بعد از اینکه ناخن سرد شود لاک از ناخن شما جدا میشود.پس مدتی بعد از حمام کردن لاک بزنید نه بلافاصله بعد از آن.

14. خوابیدن با آرایش

با این کارمنجر به جوش و لک های پوستی خواهد شد.پس مهم نیست چقدر خسته باشید حتماً قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید.

15. حمام های طولانی و داغ

این کار 39 به طول°باعث خشکی پوست میشود. حمام نباید بیش از 10 دقیقه و بیش از دمای c انجامد. و در نهایت عادت کنید در پایان دوش گرفتن یکبار زیر آب سرد بروید ، این کار باعث میشود پوستتان حالت الاستیکی خود را حفظ کرده و شاداب تر بماند. بعد از دوش گرفتن بدن خود را با لوسیون یا شیر مخصوص آعشته کنید.

16. گاز گرفتن لبها هنگامی که خشک هستند

این کار لبهای شما را زخمی می کند . پس با برس مخصوص و نرم و با کرم مناسب لبهای خود را چرب کنید.

17. استفاده روزانه از مو پیچهای برقی و حالت دهنده

این کار برای موهایتان مضر است چون دمای زیاد مو را خشک می کند و انتهای آن را از بین می برد. در عوض از میتوانید ازمو پیچ های اسفنجی حتی هنگام خواب هم استفاده کنید.

18.عدم استفاده از عینک

اگر به عینک نیاز دارید حتما از آن استفاده کنیدچرا که عدم استفاده از عینک باعث چروک دور چشم میشود .

19. مالیدن چشمها

مالیدن چشم باعث زخم شدن زلالیه میشود. بهتر است با ورزش یوگا خستگی دور چشمها را برطرف کنید.

20. استفاده از کف موس روی موهای خیس

با این کار حالت مو برای مدت زمان کمتری می ماند. پس بهتر است موها را قبلاًبا باد ملایم سشوار یا حوله کاملاً خشک نموده ، سپس از کف موس استفاده کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: