Beauty

تغذیه صحیح

مصرف فراوان ویتامین‏های "آ،ب،ث، ای" به جوان‏ شدن، ترمیم، تولید کلاژن، مرطوب شدن و سالم ماندن پوست کمک می‏کنند. تا آنجا که امکان دارد از غذاهای طبیعی استفاده‏ کنید و از غذاهای آماده خودداری نمایید. داشتن پوستی سالم، همیشه در نتیجه کاربرد درست وسایل آرایشی و حفظ یک رژیم غذایی سالم با استفاده مرتب از سبزیجات، میوه‏های تازه، غلات، ماهی و غذاهایی که سرشار از ویتامین های "آ،ب،ث، ای" و آنتی اکسیدانها هستند، می باشد.

مراقبت‏های اساسی پوست

در مورد رژیم‏های غذایی مرتبط با مراقبت پوست، کارهای زیادی می‏توانید انجام دهید؛ همچون لایه ‌برداری پوست بیرونی برای از بین بردن سلول‌های کهنه و رویش سلول‌های تازه. این فرآیند می‏تواند با مالش صورت با دست یا به کارگیری حلال‏های الکلی ساخته شده از اسیدهای میوه‏ای انجام گیرد. ماسک ‏های دارای ویتامین و مواد کانی، می‌توانند در از بین بردن چروک صورت، پوسته پوسته شدن پوست‏های خشک، التهابات پوستی و درمان پوست‏ هایی که بی‏ حال و فرسوده به نظر می‏آیند، موثر‏ باشند. پوست شما نرمتر و صافتر خواهد ‏شد و احساس خواهید ‏کرد که جوانتر شده‏اید. سرم‏ها، مواد ترکیبی قوی‌ ای هستند که در محصولات زیبایی از آنها استفاده می‏شود. مواد غلیظی درون این سرم‏ها قرار داده شده اند که می‏توانند به صورت فشرده، سریعتر و عمیقتر به پوست نفوذ کنند. سرم‏ها می‏توانند مشکلات پوستی همچون مشکلات کم‏ آبی پوست و کدر و بی‌حال بودن آن برطرف سازند.

ضدآفتاب

اولین عامل پیری و آسیب پوست به " در معرض نور خورشید قرار گرفتن" برمی گردد. بنابراین، کرم های ضد آفتاب بسیار مهم می باشند و مهم‌ترین مراقبت از پوست، حفاظت آن در مقابل نور آفتاب است که به طور روزانه باید مورد توجه قرار‏گیرد. در معرض نور خورشید قرار گرفتن، موجب چروک صورت و ایجاد لکه‏های رنگی برجسته می‌شود که به واسطه آسیبی که به غشای میانی پوست وارد می‏شود، به وجود می‏آیند. حتی آسیب‏های ناشی از نور خورشید، می‏توانند موجب سرطان ‌های پوستی بشوند.

آرایش صحیح

استفاده از مواد زیرساز آرایشی، بهترین روش برای بهبود در وضعیت آرایشی شما است که می‏تواند پوست مرطوب شما را هموار و صاف کند. پوستی مرطوب می‏تواند چهره شما را به طور واقعی عالی نشان بدهد. با یک پاک کننده نرم، کار آرایش روی صورت را شروع کنید. این امری بسیار مهم می باشد. برای زیرسازی پوست یا پوشاندن لکه‌ها یا چیزهای ناخوشایند دیگر بر روی پوست، از یک دستمال یا پارچه خوب، استفاده نمایید. از محصولات خوب و مناسب نوع و رنگ پوست خود استفاده کنید. مراقبت های مناسب پوست، از شناختن نوع پوست شما شروع می‏شود. 5 نوع پوست وجود دارد: خشک، معمولی، چرب، حساس و پوست ترکیبی.

قبل از خرید هر نوع از محصولات آرایشی باید‏ بدانید که دقیقا نوع پوست شما چیست. این امربه شما کمک خواهد‏ کرد که بهترین محصولات بهداشتی مناسب پوست خود را بخرید. سپس رنگ مناسب پوست خود را انتخاب کنید. زیرسازی پوست با رنگ‌های نامناسب، پوستتان را ناسالم و خسته نشان می‏دهد. هرگز نباید مواد زیرسازی پوست را به گونه ‏ای استفاده‏ کنید که به نظر برسد ماسک به صورت زده ‏اید. یک ترکیب مناسب می‏تواند باعث تقویت پوستتان شود به طوری که طبیعی به نظر طبیعی برسد. برای مشخص شدن درجه رنگی مناسب برای زیرسازی پوست خود، نخست آن را روی خطوط فک خود آزمایش کنید. رنگ مناسب، آن است که روی پوست ناپدید می‏شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: