شستن موها امری اجتناب ناپذیر در زندگی ما است. شستشوی موها باعث می شود احساس شادابی به سراغمان بیاید. هر کدام از ما عاداتی پس از شستشوی موها داریم که بدون فکر آنها را دنبال می کنیم. آنچه که نمی دانیم این است که آیا این عادات باعث آسیب رسیدن به موها می شود یا نه. موها آلودگی به خود گرفته و ما آنها را شسته و تارهای آن را قوی و سالم می کنیم. موضوع این مطلب جلوگیری از آسیب هایی است که با تکرار برخی عادات غلط به موها وارد می شود.

باید ها بعد از شستن موها

1-از یک تی شرت نخی به جای حوله برای گرفتن آب اضافه موها استفاده کنید. چون موهای تازه شسته شده بسیار حساس به آسیب هستند . استفاده از حوله می تواند باعث آسیب به تارهای مو و خشک و شکننده کردن آنها می شود و شانس شکسته شدن تارهای مو و ابتلا به موخوره را افزایش می دهد. و درمان این آسیب ها سخت تر است بنابراین برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی بهتر است از یک تی شرت برای گرفتن آب اضافی موها استفاده کرده و به آرامی روی موها بکشید تا آسیب نرساند.

 2-از سرم مو، پس از گرفتن آب اضافی موها استفاده کنید. به ویژه اگر موهای شما بعد از شستشو زبر شده و حالت وزی به خود می گیرد. این سرم ها با گرفتن وزی مو آن ها را لطیف کرده و از آسیب مو جلوگیری خواهد کرد. پس از اینکه موها کمی خشک شد مقداری سرم روی کف دست ریخته و به آرامی روی ساقه موها از جلوی سر به سمت عقب بکشید. توجه کنید مقدار کمی سرم استفاده کنید تا موها حالت چرب به خود نگیرد.

3-سعی کنید گره موها را با انگشتان دست باز کنید. اگر موهای خیس خود را برس می کشید، سعی کنید تکرار آن را متوقف کنید چون برای موها بسیار مضر است. بنابراین برای باز کردن گره های بین موها انگشتان دست را به آرامی لابه لای موها برده و آنها را باز کنید. می توانید موها را پس از خشک شدن کامل برس بکشید.

4-پس از باز کردن گره موها، اجازه دهید موها در معرض هوا خشک شود. این ار باعث می شود موها رطوبت خود را حفظ کرده نرم بماند و کمتر حالت وزی به خود می گیرد.

نباید ها پس از شستشوی موها

1-موها را به شدت ماساژ ندهید. این کار باعث آسیب به موها می شود. پس از شستن موها با یک پارچه نخی و تی شرت، آب اضافی آن را با فشار دادن ملایم پارچه روی سر و موها بگیرید. از کشیدن شدید و پرقدرت آن روی موها خودداری کنید.

2-اگر پس از هر بار شستشوی موها از باد سشوار برای خشک کردن آنها استفاده می کنید، آسیب زیادی به آن وارد می کنید. زیرا باد گرم و یا هرگونه حرارت روی موهای خیس باعث می شود موها رطوبت طبیعی خود را نیز از دست داده و خشک و شکننده شود.

3-یکی از متداول ترین اشتباهات بستن موهای خیس است. این کار باعث کشیدگی ریشه موها شده و به آنها آسیب می رساند. این کار نه تنها باعث خشکی و بروز موخوره می شود، بلکه موهای جمع شده کاملا خشک نشده و این اتفاق سبب ایجاد شوره سر، خارش پوست سر و حتی شپش نیز می شود. حتی اگر می خواهید موها را ببندید، سعی کید طوری این کار را انجام دهید که هوا از بین موها عبور کند.  

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: