روغن سیاه دانه را ی توان به روش های گوناگونی برای درمان ریزش مو و تقویت رشد مو ها استفاده کرد. چند مورد از این روش ها در این مطلب یاد شده که با استفاه از آن موهایی پرپشت و سالم خواهید داشت.

1-ساده ترین روش ماساژ مستقیم روغن سیاه دانه است. برای این کار دو قاشق روغن را روی دست ها ریخته و با نوک انگشتان روی پوست سر ماساژ دهید. البته سعی کنید ماساژ در قسمت هایی که بیشتر دچار ریزش مو شده است، بیشتر باشد. سپس ست ها را از ریشه تا ساقه مو نیز بکشید. اجازه دهید نیم ساعت روغن روی وست سر بماند و سپس با شامپوی همیشگی خود شستشو دهید. تکرار این روش 2 تا 3 بار در هفته پیشنهاد می شود.

2-روغن سیاه دانه را می توان همراه با روغن های مفید دیگر نیز استفاده کرد. یکی از آنها روغن زیتون است. مقدار مساوی از هر روغن را مخلوط کرده و با انگشتان دست روی پوست سر ماساژدهید. تمرکز بیشتر در قسمت هایی باشد که بیشتر مو از دست داده است. سپس مقداری روشن نیز به ریشه تا ساقه مو نیز بزنید. 30 دقیقه تا 1 ساعت روغن روی سر بماند سپس شستشو دهید. این روش نیز 2 تا 3 بار در هفته توصیه شده است. این روش برای افراد دارای موهای چرب است. روغن زیتون می تواند برای درمان آسیب های مو و درمان موخوره موثر باشد. ترکیب روغن زیتون و روغن سیاه دانه می تواند در درمان شوره و پاکسازی پوست سر موثر باشد.

3-ترکیب روغن سیاه دانه با روغن نارگیل نیز می تواند موثر باشد. با ماساژ مخلوط ایندو روغن روی پوست سر و ساقه مو باعث تغذیه فولیکول های مو می شود و ریزش مو را درمان می کند. این مخلوط برای موهای نرمال مفید است.

4-ترکیب روغن سیاه دانه و روغن کرچک نیز برای ریزش مو وتقویت تارهای مو موثر است. روغن کرچچک به عنوان تقویت کننده رشد مو شناخته شده است. سرشار از مواد مهمی است که از نازک شدن موها جلوگیری کرده و با تغذیه موها، باعث افزایش رشد می شود.

5-مقداری عسل و روغن نارگیل و روغن سیاه دانه را باهم مخلوط کرده تا مخلوطی یک دست ایجاد شود. سپس مواد را روی پوست سر ماساژ دهید. وقتی کل پوست سر پوشیده شد، ریشه و ساقه مو ها رانیز آغشته کنید. سپس با یک حوله گرم بپوشانید تا بهتر عمل کند و پس ز 30 دقیقه شستشو دهید. این مخلوط باعث نرم و ابریشمی شدن موها شده و از ریزش مو و آسیبدیدن آنها نیز جلوگیری می کند. همچنین مخلوط عسل و روغن سیاه انه را در یک لیوان حل کرده و میل کنید تا از خواص جلوگیری از ریزش موی آن بیشتر بهره ببرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴۰۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: