استفاده از روغن یکی از بهترین راه های مراقبت از مو است و در میان مردم بسیار متداول است. تقریبا هر کس یک بار در هفته سر و موها را با روغن ماساژ می دهد تا استرس کاهش یافته و از عفونت و باکتری و قارچ جلوگیری شده و ریشه نیز تقویت شود. ماساژ هفتگی پوست سر با روغن بسیار متداول است و انتخاب روغن مناسب و نحوه استفاده از آن نیز مهم است. با توجه به اینکه پوست سر به خودی خود تولید چربی برای تغذیه رسانی و رش مو دارد، انتخاب نوع روغن و اندازه آن چالش برانگیز است. مقدار زیاد روغن می تواند منافذ پوست سر را بسته و ریسک آسیب به پوست و مو را افزایش دهد. برای مثال پوست چرب مقدار کمتری روغن نسبت به پوست خشک نیاز دارد. بنابراین روغن بیش از اندازه برای موهای چرب و روغن کم برای موهای خشک هر و می تواند مضر باشد. همچنین انتخاب روغنی که مناسب پوست و موی شما باشد نیز مهم است. روش و تکنیک خاصی برای این کار وجود ندارد، اما با ترفند های زیر می توانید بهترین نتیجه را از این روش درمانی بگیرید.

  • سعی کنید روغن را قبل از استفاده کمی گرم کنید تا به راحتی روی پوست سر و موها روان شود.
  • از نوک انگشتان برای ماساژ پوست سر استفاده کرده و روغن را به جای موها، روی پوست سر بزنید.
  • روغن را مستقیم روی سر نریزید. انگشتان را آغشته به روغن کرده و روی پوست سر ماساژ دهید و از ایجاد اصطکاک روی موها اجتناب کنید.
  • 15 تا 20 دقیقه ماساژ را ادامه دهید.
  • با استفاده از یک حوله گرم موها را گرم کنید تا جذب روغن به خوبی انجام شود.
  • روغن را تمام شب روی موها قرار دهید.
  • موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید.
  • هفته ای یک بار از روغن برای موها استفاده کنید.

چگونه روغن مناسب موی خودتان را انتخاب کنید؟

موهای معمولی

موهای معمولی نه چرب و نه خشک هستند. روغن های جوجوبا، بادام و املا برای این گونه موها مناسب تر هستند.

موهای خشک

موهای خشک حساس بوده و شکننده است و مستعد دچار موخوره شدن است. روغن مورد نیاز برای این گونه موها روغن هایی است که غدد چربی پوست سر را تحریک به ترشح بیشتر چربی کند. روغن بادام، جوجوبا، نارگیل، کنجد، خردل و کاکائو برای موهای خشک توصیه می شود.

موهای چرب

موهای چرب به خودی خود تولید روغن زیادی دارد و غدد چربی آنها فعال است. بنابراین روغنی که برای اینگونه مو به کار می رود، روغنی است که غدد چربی را کنترل کند. روغن زیتون، کنجد و جوجوبا برای اینگونه موها توصیه شده است.

موهای دارای شوره

روغن ها برای کنترل شوره سر بسیار موثر هستند. بهترین روغن برای کنترل شوره سر روغن درخت چای است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: