آلوپسی آندروژنیک یا طاسی با الگوی مردانه ، امری شایع بوده و دلیل اصلی ریزش مو در آقایان محسوب می شود. تقریبا 25 درصد آقایان از این مشکل رنج می برند و امری آزاردهنده است زیرا قبل از 21 سالگی شروع به ریزش مو می کنند . ریزش مو و طاسی در زنان نیز رخ می دهد و باعث ازبین رفتن عزت نفس آنان می شود زیرا احساس می کنند از جذابیت آنان کاسته شده است .

در تمام مطلب قبلی بخش بهداشت و سلامت در مورد درمان ریزش مو گفته شد که راهکار اصلی برای درمان ریزش مو ، تشخیص علت مشکل موجود می باشد. تراپی مو، قرص ، درمان های دیگر و محصولات تجویزی این مشکل را تنها به صورت سطحی برطرف می کنند .

مشکل واقعی بسیار عمیق تر است و شامل رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی می شود . ریزش مو مشکلی ناراحت کننده و در عین حال است که اغلب درمان نخواهد شد .

یکی از دلایل اصلی ریزش مو ، کمبود خواب است که اغلب کیفیت آن مورد غفلت قرار می گیرد. استرس  اختلالی بسیاری جدی است که جای خود را به بی خوابی می دهد و در صورت عدم درمان ممکن است مصیبت بار باشد . متخصصین برجسته پوست و مو ارتباط بین بی خوابی و ریزش مو را دریافته اند .

خواب برای بدن ضروری است  چراکه بدن انسان، خود را با الکترولیت شارژ می کند و انرژی شبانه را تامین می کند. اگر این زمان کوتاه شود ، سیستم ایمنی بدن بهم می ریزد و بدن ضعف می کند و در نتیجه قادر به جذب مواد مغذی لازم برای سلامت نخواهد بود . این امر از دو مشکل ناشی می شود. اولا سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها آسیب پذیر می شود . این بیماری ها بدن را تضعیف کرده و مانع دفاع سیستم ایمنی می شوند .  ثانیا سیستم ایمنی به دلیل کمبود مواد مغذی، ضعیف می شود در نتیجه ریشه مو نیز ضعیف شده و ریزش مو رخ می دهد که درصورت ادامه ، منجر به طاسی خواهد شد. از این رو بین ریزش مو و بی خوابی ارتباطی قوی وجود دارد .

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: