افرادی که مو‌ها نازکی دارند بیشتر در فصل زمستان دچار ریزش مو می‌شوند؛ زیرا در زمستان هوای خشک تمام رطوبت پوست سر را جذب کرده و باعث خشک شدن موها می‌شود که این خشکی به نوبه خود منجر به شکنندگی و ریزش موها خواهد شد.

این افراد باید بیشتر مراقب این موضوع باشند و در این فصل توجه ویژه‌ای به مو‌های خود نشان دهند.

در ادامه این مطلب برای جلوگیری از ریزش مو در ماه‌های سرد زمستان یا کاهش اثرات آن، به چند نکته اشاره شده است.

کوتاه کردن مداوم موها

برای حفظ سلامت مو باید هر 4 الی 8 هفته مرتباً مو‌های خود را کوتاه کنید؛ اینکار نه تنها ریزش مو را کاهش می‌دهد، بلکه به از بین رفتن موخوره و جلوگیری از آسیب مو نیز کمک کرده و رشد مو را تقویت می‌کند.

ماساژ مو‌ها با روغن گرم

ماساژ مو‌ها با روغن گرم بهترین درمان برای مو‌های آسیب دیده از اثرات زمستان است؛ به گونه‌ای که باعث تقویت و تغذیه پوست سر شده و مو‌ها را دوباره براق می‌کند. می‌توان از روغن نارگیل یا روغن زیتون برای این کار استفاده کرد.

درمان مو‌ها با بخار

این روش درمانی به مرطوب سازی پوست سر و تقویت مو کمک می‌کند تا از ریزش آن جلوگیری کرده و باعث براقیت و صاف شدن مو شود؛ بنابراین بسیار خوب است که به طور مداوم از بخار استفاده کنید.

از بکارگیری سشوار برای خشک کردن مو‌ها خودداری کنید

بهتر است مو‌ها به حالت طبیعی خشک شده و حتی الامکان از سشوار استفاده نکنید؛ زیرا این امر باعث شکستگی مو و جذب تمام رطوبت از آن می‌شود.

علاوه بر این، باید از بیرون رفتن با مو‌های مرطوب خودداری کنید؛ زیرا هوای خشک زمستان باعث خشک شدن مو و شکست شدن آن می‌شود.

با آب داغ دوش نگیرید

شستن مو با آب داغ به مدت طولانی ممکن است باعث خشکی و وز شدن مو‌ها شود که می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: