موس مو برای زیبایی موها استفاده می شود. موس مو شبیه به فوم است. موس مو حالت دهنده و حجم دهنده ی موها است. موس مو وزی موها را رفع می کند و به موها شکل می دهد.

موس مو چیست؟

هر کدام از حالت دهنده های مو، خصوصیت هایی دارند که باتوجه به نوع کاربرد و آرایشی که قرار است انجام شود، انتخاب می شوند. یکی از بهترین حالت دهنده های مو، موس مو است. موس مو به علت خصوصیت های خاصی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی دارد. موس مو در کنار کاربرد اصلی خود که حالت دادن به مو است چند خصوصیت دیگر دارد که سبب شده از حالت دهنده های دیگر متمایز شود:

 

موس مو

 

حجم دهنده

پس از حالت دادن به مو دومین خصوصیت و شهرت موس مو، حجم دادن به مو است. موس مو حجمی زیبا و طبیعی را در مو ایجاد می کند. به همین علت موس مو برای افرادی است که موهای نازک و کم پشتی دارند مورد بسیار مناسبی است.

 

برّاق کننده

استفاده از موس مو حالت درخشندگی در تارهای مو ایجاد کرده و در نتیجه مو ظاهری سالم و طبیعی پیدا می کند. این خصوصیت برای پوشاندن نواقصی چون کدر شدن ساقه مو بر اثر دکلره و عواملی دیگر بسیار مؤثر خواهد بود.

 

ساختار سبک

موس مو به صورت فوم تولید شده و برعکس ژل مو ساختاری بسیار سبک دارد. چنانچه به علت چرب بودن موی خویش ترجیح می دهید از ژل استفاده نکنید، موس مو برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

 

خشک شدن سریع

به دلیل نوع مواد بکار رفته در ترکیبات این محصول، موس مو خیلی سریع خشک شده و حالت دلخواه را در موهای شما ایجاد می کند. این خصوصیت سبب بالا رفتن سرعت آرایش کردن مو می شود.

 

از بین بردن حالت وز مو

بعد از استفاده از موس مو، موهایتان ظاهری بسیار صاف و زیبا بخود خواهد گرفت و به هیچ وجه با وز شدن مو روبرو نخواهید شد. علاوه‌براین موس مو حالت چسبندگی ژل مو و خشکی اسپری مو را ایجاد نخواهد کرد.

 

براق شدن موها

موس مو خاصیت برّاق کنندگی مو را هم دارد به اینصورت که اگر موهای کدر و مات دارید می توانید به موهایتان موس مو بزنید و آنها را برّاق و خشان کنید.

 

شیوه استفاده از موس مو

برای استفاده از موس مو نخستین کاری که باید انجام دهید این است که موها را بشویید و با یک پارچه نخی آب اضافه موها را بگیرید تنها توجه کنید که نباید موها کاملاً خشک باشند بلکه باید قدری رطوبت داشته باشند، آنگاه موها را شانه کنید و موس مو را به حالت چنگ زدن به موهایتان بزنید. پس از زدن موس مو دیگر نباید به موها دست بزنید تا کاملاً خشک شوند، پس از خشک شدن موها از زیبایی آنها شگفت زده خواهید شد.

 

موس مو

 

انتخاب مـوس بر اساس نوع مو

موی کم حجم :موس را برای حجم دادن و حالت دادن به ریشه مو بزنید.

موی چرب:پیش از استفاده دوش بگیرید. پیش از حمام کردن اجازه دهید شامپو در مو بنشیند.

 

موی فر، زبر یا پرپشت: مقدار کمی روی کف دست زده و جهت نرم کردن مو استفاده کنید و هرگونه وزی را کنترل کنید.

موی خشک و یا نرم: موس مو حالت دهنده با قدرت نگهداری بالا استفاده کنید.

 

 

موس مو

 

انواع موس مو

موس ها برای مقاصد مختلفی طراحی و ساخته شده که طبقه بندی آن به وسیله تولید کننده و سازنده آن انجام می گردد به عنوان مثال موس ها یا همان فوم های شرکت های مختلف به صورت زیر طبقه بندی شده است:

 

نگهدارنده نرمال:مناسب موهای خشک و اسیب دیده 

نگهدارنده قوی:مناسب فصل های سرد

نگهدارنده فوق العاده قوی:مناسب فصل های سرد و روزهای طوفانی می باشد

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: