اهمیت داشتن موهای سالم و زیبا بر کسی پوشیده نیست. موهای سالم تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارد. در حالی که گفته می شود ژنتیک در موهای سالم نقش دارد ، اما رژیم غذایی شما ، آب و هوا ، آلودگی نیز در داشتن موهای سالم موثر است.

 

۱-از شستشوی بیش از حد خودداری کنید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، حداقل ۲-۳ بار در هفته موهای خود را بشویید. آب از میزان روغن طبیعی و رطوبت موها می کاهد و موها را شکننده و آسیب پذیر می کند. .

۲-از یک شامپو با کیفیت خوب استفاده کنید

همه شامپوها برای سلامتی موهای شما مناسب نیستند. برخی از شامپوها حاوی مواد شوینده ای هستند که بسیار آسیب رسان تر از سایرین هستند. واقعیت این است که تمام شامپوها عناصری دارند که روغن و رنگ موها را تغییر می دهد. هنگام خرید شامپو دقت کنید موردی را انتخاب کنید که آسیب ها را ترمیم کند و حاوی پروتئین هایی برای تقویت مو باشد.

۳-غذاهای سالم بخورید

خوردن غذاهای سالم نقش اساسی در سالم سازی موهای شما دارد. غذاهای سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی مانند روغن ماهی، روی و آهن بخورید.

۴- از محصولات طبیعی استفاده کنید

محصولات شیمیایی مفید هستند، اما در دراز مدت می توانند مضر باشند. این محصولات حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که موها را بسیار ضعیف می کنند، بنابراین منجر به شکستگی آنها می شوند.

برخی از محصولات طبیعی شامل کره کاکائو، روغن نارگیل و روغنهای اساسی مانند روغن اسطوخودوس است.

۵- بگذارید موهایتان خودشان خشک شوند

از خشک کردن موهای خود در تمام مدت خودداری کنید زیرا باعث ضعف موهای شما می شود. این می تواند باعث شکستگی شود.

۶- مقدار زیادی آب بنوشید

نوشیدن آب کافی، به ویژه آب گرم، برای داشتن سلامتی بهتر به طور کلی ضروری است. علاوه بر این به طور مستقیم با سلامت پوست و مو ارتباط دارد.

۷- ماساژ

ماساژ پوست سر در طولانی مدت باعث افزایش قابل توجه موهای سالم می شود. ماساژ پوست سر باعث بهبود گردش خون در پوست سر می شود و این باعث تحریک سلول های تضمین رشد و سلامتی می شوند.

۸- از شامپو پیش استفاده کنید

برای شستن موها از یک شامپوی پیش استفاده کنید.

۹- یک بالش ابریشمی بخرید

بالش های ابریشمی سبب کاهش درهم و برهم شدن موها می شود.

۱۰- استفاده از یک شانه دندان بزرگ

موهای مرطوب خود را با یک شانه دندان بزرگ شانه کنید.

۱۱- کلاه بپوشید

خورشید موهای شما را اکسید می کند و آنها را خشک می کند. به همین دلیل است که هر وقت در معرض آفتاب هستید، باید کلاه بپوشید.

۱۲- به طورمنظم موها را کوتاه کنید

۱۳ استفاده از ماسک های مناسب مو

۱۴ اغلب پوست سر را چرب کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: