یکی از محصولاتی که برای موها استفاده می شود شامپو نرم کننده مو است. برای راحت شانه کردن موها از نرم کننده مو استفاده می شود. نرم کننده مو در واقع گره های مو را باز می کند و شانه زدن را راحت می کند.نرم کننده مو در انواع مختلف متناسب با انواع مو موجود است.

 

به چه دلیل باید از نرم کننده استفاده کنیم؟ 

محصولات نرم کننده مو فقط برای نرمی و لطافت مو کارایی ندارند، بلکه شما با استفاده از این محصولات، با یک تیر چند نشان زده اید که نرمی، تنها یکی از آن هاست. این دسته از محصولات، علاوه بر نرم کنندگی و جلوگیری از گره خوردن آنها :

 

از موها دربرابر اشعه های زیان آور افتاب، محافظت میکنند .

خاصیت ترمیم و بازسازی مو دارند.

حالت قلیایی مو را رفع میکنند .

به درخشش و لطافت بیش تر مو کمک میکنند .

و از ایجاد موخوره، جلوگیری میکند .

 

چنانچه انتخاب خوب و مناسبی که با نوع و جنس موهای شما سازگار باشد داشته باشید، میتوانید همه مزیت های این محصولات را به موهای خودتان هدیه بدهید. نکته مهم شناخت درست از نوع مو و نوع محصول متناسب با موهای شماست.

 

 

انواع نرم کننده مو موجود در بازار

 

نرم کننده مخصوص موهای معمولی:

در این دسته از نرم کننده­ ها ترکیباتی بکار رفته که صرفا جهت موهای معمولی بوده و از شکنندگی و نازک شدن موهای شما جلوگیری می­ کند.

 

نرم کننده مخصوص موهای خشک و آسیب دیده :

این نرم کننده ها با داشتن فرمول شیمیایی خاص برای موهایی که در اثر استفاده از مواد شیمیایی مانند رنگ ودکلره آسیب دیده و ضعیف شده ­اند، تهیه و تولید شده اند.

 

نرم کننده مخصوص موهای چرب:

این دسته از نرم کننده ها معمولاً در ترکیب خود چربی کمتری داشته و اشخاص با موهای چرب بدون نگرانی میتوانند از این نرم کننده ها استفاده کنند.

 

نرم کننده مخصوص موهای خشک و وز:

این دسته از محصولات نرم کننده بسیار مناسب برای موهای خشک و وز یا به اصطلاح( Friy) می­ باشند، در ترکیبات این نرم کننده ها عموما روغن زیتون و E وجود دارد؛ این مواد از موها و در نتیجه وز شدن آن ها جلوگیری می­ کند.

 

نرم کننده مخصوص موی رنگ شده:

نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده به علت نداشتن رنگدانه، رنگ موها را از بین نبرده و همچنین مانع آسیب رساندن مواد شیمیایی به موها شده و در پایان سبب حفظ درخشندگی موها می ­شوند. این محصولات با حفظ حالت ابریشمی و نرم موها از مات شدن رنگ آن ها هم جلوگیری می­ کنند.

 

نرم کننده مخصوص موهای فر و مجعد:

نرم کننده های مخصوص موهای مجعد معمولاً قوی تر هستند به دلیل آن که موهای فر بطور معمول سریعتر خشک میشوند . در این گروه از محصولات عمدتاً از عصاره روغن های گیاهی استفاده شده تا با نمدار کردن موها از خشکی آن ها جلوگیری نموده و وضعیت فر آن ها حفظ شود.

 

نرم کننده مخصوص موهای نازک( حجم دهنده):

درصورتی که جزء آن گروه از افرادی هستید که موهای نازک و کم پشت دارند توصیه می­شود از این دسته استفاده کنید به دلیل آن که نرم کننده های حجم دهنده با آبرسانی کافی و نمدار کردن موها سبب می­ شوند که موهای شما پرحجم تر دیده شود که این ویژگی معمولاً در نرم کننده های دیگر دیده نمی­ شود.

 

نرم کننده ­های مقاوم به آب:

این گروه از نرم کننده ­مو با داشتن اندازه زیادی نمدار کننده در ترکیبات خویش از موها دربرابر آب مراقبت نموده و سبب برباد رفتن چربی زلف دربرابر شست و شوی زیاد و یا زیاد در آب ماندن نمی­شود همچنین این نرم کننده ها از مو دربرابر کلر محافظت نموده و از تغییر رنگ مو جلوگیری می­ کنند.

 

نکته هایی برای استفاده از نرم کننده مو

1- باتوجه به نوع موهای تان نرم کننده انتخاب کنید

2- اگر موهای تان نازک است، از نرم کننده های حجم دهنده استفاده کنید

3- اگر موهای تان فردار و مجعد است از نرم کننده های قوی تر استفاده کنید

4- اگر موهای تان وزدار است از نرم کننده های دارای روغن های طبیعی استفاده کنید

5- اگر موهای تان روشن یا بلوند است، از نرم کننده های مخصوص موهای رنگی استفاده کنید.

6- موهای رنگ شده بهتر است از نرم کننده های مختص موهای رنگ شده با خاصیت ترمیمی استفاده کنند

7- اگر شنا می کنید، از نرم کننده مقاوم دربرابر آب استفاده کنید

8- گاهی وقت ها از نرم کننده قبل از شامپو، استفاده کنید

9- مواظب پوست سرتان باشید

10- حواستان به موخوره ها باشد

11- از شانه های بزرگ استفاده کنید

12- اجازه دهید قدری نرم کننده روی موها بماند

13- از اسپری نرم کننده استفاده کنید

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: