مه شو:برای شروع دویدن،لازم است که بدن و عضلات،به آرامی گرم و آماده دویدن شوند.اینکه شما قصد دارید دور یک پارک یا مسافتی طولانی را بدوید،تفاوتی ندارد،در هر صورت ،گرم کردن بدن،موجب آمادگی بیشتر آن و عدم آسیب های بعدی خواهد شد.4 حرکت زیر،بخصوص برای افراد مبتدی و کسانی که به تازگی ورزش دو را شروع کرده اند،بسیار مفید خواهد بود.

1-ضربه های آرام پاشنه

با تمرکز بر عضلات همسترینگ و عضلاتی که از زانوها محافظت میکنند ،حرکت را دنبال می کنیم.

loo

به سمت جلو گام بردارید ،و همزمان پاشنه پا را از پشت ،به آرامی بالا بیاورید.نیم تنه خود را کاملا صاف و عمود نگه دارید و پاها را خیلی آرام روی زمین بگذارید ،طوری که گامهای شما پر سر و صدا نباشد.60 ثانیه این حرکت را ادامه دهید.

2-چرخش بدن همراه با حرکت پاها

در این حرکت ،عضلات بدن ،از شانه تا مچ پاهارا سفت نکنید و آنها را آزاد و رها سازید.

همانند شکل ،در جهت عقربه های ساعت ، با پای چپ ،بدن را به یک طرف بچرخانید و سپس با پای راست درجهت تلاقی با پای چپ،به طرف مخالف گام بردارید.

x3

همزمان با گام برداشتن هر دو پا،بازوها را در جلوی بدن ،به دو طرف بچرخانید.30 ثانیه این حرکت را تکرار کرده ،بایستید و دوباره حرکت را ،در جهت مخالف عقربه های ساعت ،ادامه دهید.

3-راه رفتن روی پنجه پا

این حرکت ،برای گرم کردن و تقویت عضلات ساق و مچ پا،بسیار مفید است.

باراه رفتن عادی شروع کنید ،اما زمانی که می خواهید پایتان را روی زمین بگذارید1، ثانیه روی پنجه پا بلند شده ومکث کنید،بعد پا را روی زمین گذاشته و ادامه دهید

x4

این حرکت را 60 ثانیه تکرارکنید.با این کار،عضلات مچ و ساق پا ،آزاد شده و خود را ول می کنند.

4-بالا بردن زانوها

این حرکت موجب فرزی و چالاکی هر چه بیشتر پاها خواهد شد.در ضمن با افزایش ضربان قلب،شما را آماده دویدن خواهد کرد.

آرام درجا بزنید و در هر گام ،زانوها را بالا و بالاتر بیاورید.در این حرکت برای حفظ تعادل بدن ،می توانید بدن را کمی به سمت جلو خم کنید.

همزمان با بالا آوردن زانوها ،دست مخالف هر پا را هم بالا بیاورید.

x5

این تمرین را با دامنه حرکتی کوچکتری آغاز کنید و زمانی که عضلات و تاندون ها گرم شدند ،حرکت را با دامنه بیشترو بزرگتری انجام دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: