مه شو: چرا وقتی پیش از تمرینات ورزشی، غذای کمی می خوریم، انرژی بسیار کمی داریم و زمانیکه زیاد هم غذا می خوریم، دچار دل درد می شویم؟

اندازه مناسب چقدر است؟

exercise-and-snacking

جان پاگانو، یک مربی متخصص در نیویورک و نویسنده کتاب تمرینات استقامتی برای زنان اینگونه توضیح می دهد:

اگر قبل از ورزش کردن، زیاد غذا بخورید یا فاصله این وعده ،خیلی نزدیک به زمان شروع ورزش باشد، بدن زمان کافی را برای هضم این غذاها در اختیار نخواهد داشت و متاسفانه از آنجاییکه سیستم گوارشی و ماهیچه های شما، هردو برای عملکرد صحیح خود نیاز به انرژی دارند، بنابراین بر سر میزان انرژی دریافتی با هم رقابت می کنند و در چنین شرایطی اگر در حال ورزش کردن باشید، عضلات گوی سبقت را ربوده و نیاز به خون بیشتری دارند. در نتیجه، زمانیکه بر روی تردمیل یا دستگاه ورزشی تمرین می کنید، دچار درد معده و روده و دل درد می شوید .

از طرف دیگر، اگر قبل از تمرینات، به اندازه کافی و مناسب هم غذا نخورده باشید، یا زمان بسیارزیادی از آخرین وعده غذای شما گذشته باشد، در شروع تمرینات، باید انتظار افت انرژی را داشته باشید .سطح قند خون در طی 20-25 دقیقه اول تمرینات دچار افت و سقوط شده و همین امر می تواند منجر به خستگی، سرگیجه و یا حتی غش شود.

حال چه باید کرد؟

پانگو دو راه را پیشنهاد می کند:اول اینکه نیم ساعت قبل از شروع تمرینات ورزشی، یک وعده بسیار سبک 200-100 کالری داشته باشید.مطمئنا هضم یک وعده سبک، بسیار ساده تر و آسانتر هم خواهد بود.

راه دوم این است که اگر می خواهید وعده غذایی کامل تری داشته باشید، یک تا دو ساعت قبل از شروع تمرینات، وعده متعادل و مغذی داشته باشید.این وعده بهتر است شامل 60 درصد کروهیدرات برای ثابت نگه داشتن سطح قند خون و تامین انرژی در طی تمرین و 25 تا 35 درصد پروتئین برای کمک به ریکاوری عضلات برای بعد از تمرینات باشد.

و در آخر اینکه، هیدراته ماندن بدن قبل از تمرینات را هرگز فراموش نکنید.یک تا دو ساعت قبل از شروع تمرینات ورزشی، حتما 16 تا 20 اونس آب بنوشید.

سلامت باشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: