مه شو: اگر شما هم جزء آن دسته از خانم هایی هستید که هر ماه برای اصلاح و اپیلاسیون خود برنامه ریزی کرده و در عین حال تمرینات ورزشی روزانه خود را هم هرگز فراموش نمی کنید، پیشنهاد می کنیم توصیه های مهم زیر را در روزهایی که اپیلاسیون را انجام می دهید، در نظر داشته باشید.

شاید تا به حال از دوستان خود شنیده باشید که بعد از اپیلاسیون و حتی لیزر موهای زائد، هرگز نباید بلافاصله ورزش کنید.این موضوع کاملا صحیح است.در اینجا دلیل این گفته را توضیح خواهیم داد:

همانطور که می دانید پس از اصلاح و اپیلاسیون ، پوست کاملا مستعد جذب باکتری ها و، گرد و غبار ، جذب دوباره عرق و حتی عفونت است.بنابراین در نظر گرفتن یک فاصله زمانی قبل از شروع تمرینات ورزشی و تعرق بعد از ورزش، کاملا منطقی به نظر می رسد.

لیزر موهای زائد

بر خلاف وکس و اصلاح با تیغ، لیزر ماندگاری بسیار بیشتری دارد و به همین دلیل بسیاری از خانم ها آن را به سایر روش ها ترجیح می دهند.ادرینا مارتینو متخصص پوست و لیزر در نیویورک به مراجعان خود توصیه می کند که به دلیل باز شدن فولیکول های مو پس از جلسه لیزر و آمادگی پوست برای جذب باکتری، میکروب ها، گرد و غبار و احتمالابتلا به عفونت هی پوست، بهتر است حداقل 24 ساعت بعد از لیزر صبر کنند و بعد تمرینات ورزشی خود را ادامه دهند.

مارتینو در ادامه توضیح می دهد که اگرچه معمولا مشکل حادی اتفاق نمی افتد اما با علم به موارد بالا، بهتر است کمی به پوست استراحت بدهید بعد آن را درگیر گرما و تعریق ناشی از ورزش کنید.

وکس

در روزهای گرم تابستان و استقبال خانم ها از استخر، طرفداران وکس هم معمولا بیشتر از زمان های دیگر است و همانطور که می دانید وکس بدن و به خصوص خط بیکینی برای خانم ها اهمیت زیادی دارد.اما بهتر است قبل از انچام وکس و اپیلاسیون حتما طوری برنامه ریزی کنید که 24 تا 48 ساعت بین وکس و شنا یا تمرینات ورزشی شما فاصله باشد.

زمانی که اپیلاسیون یا وکس را انجام می دهید، پوست و خصوصا منطقه بیکینی که در نتیجه تماس با موم و کشیده شدن، حسابی تحریک شده، در 24 ساعت اول به راحتی می تواند دچار عفونت خصوصا عفونت های ناشی از شنا در استخر و حتی تعریق تمرینات ورزشی شود.

برای تسریع بازگشت پوست به حالت نرمال و بستن فولیکول های باز پوست، می توانید از کیسه یخ یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید.به این ترتیب، پوست را در مقابل التهاب و قرمز شدن و البته عفونت های احتمالی محافظت خواهید کرد.

اصلاح صورت

اقدامات زیبایی بالا، مطمئنا پوست بدن و صورت را درخشان تر و زیباتر خواهند کرد اما تعریق ناشی از ورزش و تماس با آب استخرها به سادگی می توانند موجب تحریک، خارش و مشکلات پوستی در آینده شوند و این امر در مورد اصلاح صورت هم کاملا صدق می کند.

نه تنها اصلاح صورت، بلکه بخور دادن و پیلینگ و لایه برداری هم پوست را بسیار حساس و آماده جذب هرگونه میکروب و آلودگی می کنند.بنابراین سعی کنید بعد از هر گونه بخور، لایه برداری، پلینگ حداقل یک روز و در مورد ماسک های روزانه حداقل یکساعت در برابر هیچ گونه گرد و غبار محیط و در بسیاری از موارد در مقابل تابش مستقیم خورشید هم قرار نگیرید تا پوست به حالت اولیه خود برگردد و به این صورت از مشکلات و عوارض بعدی جلوگیری کرده باشید.

استفاده از هدبند

برای جلوگیری از نفوذ عرق از سر به پوست صورت، بهتر است در هنگام انجام تمرینات ورزشی، از یک هد بند پنبه ای جاذب استفاده کنید.هد بند را روی پیشانی ببندید نه روی سر و مطمئن شوید که هد بند را خیلی سفت نبسته اید.اینکار به افرادی که زیاد عرق می کنند کمک خواهد کرد تا از نفوذ عرق به داخل چشم و خارش پوست جلوگیری کنند.

مانیکور و پدیکود

تعجب نکنید! حتی بعد از پدیکور ، مانیکور و کاشت ناخن هم بسته به نوع پوششی که روی ناخن ها استفاده شده و کاری که روی ناخن ها انجام شده است، مدت زمان حداقل یکساعت لازم است تا ناخن ها کاملا خشک شده و ناخن و اطرف آن به علت دستکاری و مواد به کار رفته از عفونت و قارچ ها امان بمانند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: