زمانی که صحبت به از دست دادن چربی و کاهش وزن می رسد ، می توان گفت که این موفقیت یک شب اتفاق نمی افتد و زمان بر است. گاهی اوقات بیش از چند هفته ، چند ماه و یا چند سال زمان لازم است تا چربی های اضافه را آب کنید. پس عجله نکنید و از خودتان انتظار بیش از حد نداشته باشید. در این مقاله سعی بر آن داریم تا چند روش را برای کاهش چربی مورد اشاره قرار دهیم.

ـ اهداف واقعی کوتاه مدت : به این ها همانند یکسری اهداف کوچک نگاه کنید. اگر که می خواهید در یک دو ماراتن شرکت کنید پس بهتر است از مسافت های کم شروع کنید. آرام آرام ، می توانید زمان و مسافت را افزایش دهید و قبل از اینکه متوجه شوید در یک ماراتن رقابتی خواهید بود. بدون داشتن اهداف کوچک هیچ راهی برای رسیدن به اهداف بزرگ وجود ندارد.

ـ اهداف کوتاه مدت باید سبب رسیدن به اهداف بلند مدت شوند : گاهی اوقات فکرهایی سبب می شود که در میان راه کنار بکشید و ادامه ندهید اما سعی کنید به هدفتان فکر کنید و به این زیبایی کوتاه مدتی که بدست آورید. در طول این راه طولانی ممکن است مرتکب چند اشتباه شوید اما همچنان نیز امکان رسیدن به هدف نهایی برایتان وجود دارد و می توانید از این اشتباهات درس بگیرید.

ـ تنظیم یک برنامه آموزشی و دنبال نمودن آن : یک قرارداد با خودتان ببندید و این برنامه آموزشی را یادداشت کنید. حتی برخی آن را بر روی یخچال می چسبانند و یا در کیف پولشان قرار می دهند زیرا برای آنها حائز اهمیت است. با این شما به هدف خود می اندیشید و هر لحظه به آن نزدیک می شوید.

ـ به بدن خود گوش کنید : بدن شما اگر بیش از حد پر و یا خالی باشد بدون شک سیگنال هایی می فرستد پس سعی کنید همیشه تعادل را رعایت کنید و ورزش را فراموش نکنید. خستگی نشان دهنده این است که به استراحت نیاز دارید.

ـ به طور مداوم خود را به چالش بکشید : زندگی یک چالش است و ما در تلاش برای مقابله با چالش ها و گذشتن از آنها هستیم. بعلاوه اگر چیزی یاد نگیریم ، نمی توانیم رشد کنیم. موفقیت همانند یک ماهیچه است اگر کشیده نشود ، رشد نمی کند. پس اینکه تا چه حد کشیده شود به شما بستگی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: