فعالیت های فیزیکی و ورزش را در 4 پایه دسته بندی می کنیم که عبارتند از استقامت ، قدرت ، تعادل و انعطاف پذیری. اکثر مردم تمایل به تمرکز بر روی یک فعالیت یا یک نوع ورزش دارند و مسلما آن را به اندازه کافی انجام می دهند. هرکدام از اینها ویژگی های منحصر بفرد خود را دارند اما نباید فراموش کرد که انجام همه آنها به سود شما خواهد بود. همچنین انجام چند ورزش از هر گروه و مخلوط کردن آنها با یکدیگر به کاهش خستگی و کاهش خطر آسیب دیدگی کمک خواهد کرد.

همانطور که اشاره شد 4 دسته تمرینی داریم اما ممکن است برخی از فعالیت های استقامتی قدرتی نیز باشند و یا برخی از تمرینات قدرتی به بهبود تعادل نیز کمک نمایند.

استقامت

ورزش های استقامتی و یا هوازی ( آیروبیک ) فعالیت هایی هستند که افزایش تنفس و ضربان قلب را بهمراه دارند. بدین وسیله ورزشکار قلب ، ریه ها و سیستم گردش خون خود را در وضعیت سالم نگه می دارد. با انجام ورزش های استقامتی ، ساختمان استقامت بدن خود را می سازید در نتیجه انجام بسیاری از فعالیت های روزمره برای شما آسان می شود.

ـ پیاده روی سریع و یا آهسته دویدن. ـ رقص. قدرت

تمرینات قدرتی ماهیچه های شما را قوی تر می کنند. به یاد داشته باشید که یک افزایش کوچک در قدرت شما می تواند تفاوت بزرگی در توانایی های شما ایجاد نماید. انجام فعالیت های روزمره نظیر بالا رفتن از پله ها و حمل مواد غذایی نیز به مقاومت بدن شما کمک می کند. ورزش های قدرتی را بنام های آموزش قدرت یا آموزش مقاومت نیز می شناسند.

ـ بلند کردن وزنه. ـ استفاده از باند مقاومت. ـ استفاده از وزن بدن خود.

تعادل تمرینات تعادل به جلوگیری از سقوط کمک می کند. همچنین تمرین های قدرتی با درجه پایین نیز تعادل بدن را بهبود می بخشند.

ـ ایستادن بر روی یک پا. ـ پیاده روی بر روی پاشنه پا. ـ تایچی.

انعطاف پذیری

تمرینات انعطاف پذیری کشش عضلات را بدنبال دارند که سبب سرحالی بدن می شوند. انعطاف پذیری به شما آزادی بیشتری در حرکات تمرینی می دهند و همچنین انرژی بیشتری برای فعالیت های روزانه خواهید داشت.

ـ کشش شانه و بازو. ـ کشش ساق پا. ـ یوگا.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: