زومبا در سالهای اخیر یکی از ورزش های محبوب بشمار می آید که فواید سلامتی بی شماری برای آن ذکر شده است.در این مقاله تلاش ما بر آن است که به ذکر برخی از فواید این ورزش بپردازیم.

سوزاندن کالری و چربی

مولفه اصلی زومبا که باعث جذب طرفداران بسیار به آن شده است عبارت است از اینکه ترکیبی از ورزش های هوازی و مقاومتی است. نوسانات قلبی و عروقی در حرکات کنترل شده با شدت بالا و افزایش سوخت و ساز بدن از جمله ویژگی های این ورزش هستند که باعث می شوند در یکساعت حدود 300 تا 600 کالری بسوزانید که این میزان براساس شدت و مدت زمان تمرین متفاوت خواهد بود. اگر بدنبال یک ورزش چربی سوز با راندمان بالا هستید این ورزش را امتحان کنید.

ترویج استقامت

جنبش مداوم در حین حرکت می تواند سخت باشد و با احتساب زمان استراحت و دوره های آموزشی قدرتی بدون شک تمرین استقامتی بشمار می آید. استاندارد کلاس زومبا یکساعت است که در طول دوره ورزش مداوم و مصرف انرژی صورت می گیرد.

بهبود وضعیت و انعطاف پذیری

حرکات موجود در زومبا حرکاتی نیستند که در اکثر ورزش ها مشاهده می کنید و در حقیقت آن ها با حرکات رقص زومبا ترکیب شده اند. کاهش تنش و بهبود حرکت و همچنین افزایش انعطاف پذیری از جمله ویژگی های ورزش زومبا هستند.

افزایش اعتمادبنفس

جنبه اجتماعی زومبا با بسیاری از تمرینات تفاوت دارد. با بهبود حرکات رقص و سلامت جسمی خود در یک کلاس گروهی نظیر زومبا شما و بدن شما احساس راحتی بیشتری خواهید داشت که این امر باعث افزایش اعتمادبنفس شما می شود.

افزایش هماهنگی

هماهنگی میان اعضای بدن تا زمانی که جوان هستید باید بدست آید. انجام ورزش ها و تمریناتی نظیر زومبا در هماهنگی اعضای بدن نقش بسزایی ایفا می کند و باعث تعادل می گردد.

کاهش اضطراب

اگر شما بدنبال بهبود خلق و خوی خود هستید رفتن به باشگاه همیشه ایده مناسبی نیست بلکه گاهی اوقات می تواند خسته کننده بشمار آید. اما ورزش زومبا یک نوع ورزش اجتماعی و گروهی است که باعث آزاد شدن اندورفین و انتقال دهنده های عصبی می شود که در افزایش خلق و خو موثر خواهد بود و هورمون استرس را در بدن از بین می برد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: