ورزش بهترین راه برای سلامت روان شماست. تحقیقات نشان داده است که آموزش قدرت و تمرینات بدنسازی، هر دو از فشارهای عصبی و افسردگی جلوگیری میکند. «پگ » برایمان اینطور نوشته است:

در سن سی و سه سالگی از فرط چاقی احساس بیماری میکردم و فکر میکردم دیگر به آخر خط رسیده ام. از روزی که شروع به انجام تمرینات آموزش قدرت کرده ام پیشرفت زیادی در اند امام ایجاد شده و اعتماد به نفسم بیشتر شده است. بعد از حدود هشت سال، بسیار مطمئن و مغرور قدم برمی دارم.

به این نتیجه رسیده ام که جلسات آموزش قدرت باعث کاهش استرس و افزایش انرژی می شود. این حسی یک یا دو ساعت بعد از یک جلسه تمرین شروع شده و تا روز بعد ادامه دارد. تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که این یک واکنش اساسی است.

افزایش هیجان

میدانم که کوهنوردی و اسکی ورزش های بسیار هیجان انگیزی هستند، زیرا من از انجام این تمرینات بسیار لذت میبرم. پانزده سال پیش وقتی هنوز مجرد بودم و تازه از دبیرستان فارغ التحصیل شده بودم، برای تناسب اندام خود، دو ماراتون ۳ ساعته را انجام می دادم و این ورزشی برایم بسیار هیجان انگیز بود. اگرچه در حال حاضر زندگی من متفاوت تر شده است اما حس می کنم هدف گراتر شده ام و این یکی از دلایلی است که از آموزش قدرت لذت میبرم. قوی تر شدن احساس خوبی به من می دهد و همین مسأله به صورت غیرمستقیم باعث می شود که کوهنوردی و اسکی را ادامه دهم و این اجازه را به من میدهد تا عضوی از گروه اجرا کنندهٔ این تمرینات شوم، اگرچه به طور مداوم آنها را انجام نمی دهم.

موانع را حذف کنید

» وقتی زنی در شروع این برنامه دچار مشکل می شود، به او توصیه می کنیم فرض کند که برنامه را شروع کرده است. وظیفه بعدی ما این است تا موانعی را که باعث کاهش عملکرد او می شود را شناسایی کرده و آن ها را از بین ببریم. جین خجالت می کشید لیست موانعی که باعث می شد نتواند تمرینات را انجام دهد، به من بگوید:

هیچ دلیل خوبی وجود ندارد. می توانم بگویم بسیار پرمشغله هستم. حتی گاهی به دنبال فرصتی برای تماشای اخبار یا خواندن مجله هستم. بسیار خسته ام و حدس میزنم چیزی که باعث این خستگی می شود فقط تنبلی است.

در واقع جین به دلایلی نظیر مشغله زیاد، خستگی و تنبلی اشاره کرده است و این دلایل از بررسی بر روی ۱۰۱۸ آمریکایی غیرفعال در مرکز تناسب اندام و ورزش برآورد شده است. بنابراین با توجه به مشکلاتی که در زیر به آن اشاره می کنیم، بیایید سعی کنیم با این مشکلات مبارزه کنیم:

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: