در این بخش از سایت مه شو تعدادی از بهانه های که مانع از ورزش کردن شماها می شوند را تهیه کرده ایم. با ما همراه شوید.

بسیار پرمشغله هستم و اصلاً وقت ندارم

این یکی از دلایل بسیار عام است که من بیشتر اوقات از زنان دیگر نیز می شنوم. این تنها یک بهانه نیست بلکه حقیقت است. در برخورد با یک شخصی پرمشغله، از او میخواهم کارهایی را که روزانه در طول یک هفته انجام می دهد، برایم بگوید و ما به همراه هم سعی می کنیم بفهمیم او چه موقع برای حضور در جلسات تمرینات آموزش قدرت وقت دارد. در اینجا به چند نمونه از ممکن ها اشاره می کنیم:

* ورزشی قبل از کار یا در وقت ناهار، این همان کاری است که من بیشتر اوقات به همراه همکارانم انجام می دهم. برای انجام تمرینات بدنسازی احتیاج به تعویض لباسی ندارم.

* برنامه ریزی برای منطبق بودن با برنامه های تلویزیون، بنابراین هنگام ورزش سرگرمی دیگری هم دارید.

* میتوانید زمانی را ترتیب دهید تا به همراه خانواده یا فامیلی ورزشی کنید. این کار به شما این امکان را هم میدهد تا زمانی را در کنار کسی که دوستش دارید بگذرانید.

* برنامه را به دو بخش تقسیم کنید. هر هفته چهار جلسه کوتاه را برای انجام تمرینات اختصاص دهید. به عنوان مثال یک روز ورزش های مربوط به بازو و روز دیگر تمرینات مربوط به پاها را انجام دهید.

* دو روز در هفته، صبح زود از خواب بیدار شوید.

* به برنامه خود دقیق تر شوید. شاید به چیزی برخوردید که اهمیت کمتری داشته باشد و بتوانید آن را از برنامه خود حذف کنید یا شاید بتوانید انجام این ورزش را به اشخاص دیگری پیشنهاد کنید.

بسیار خسته ام و انرژی ندارم.

اگر فقط تصمیم به شروع این تمرینات بگیرید، یکی از نتایجی که بدست می آورید انرژی بیشتر است. علیرغم اینکه در ابتدا مجبورید تمریناتی را انجام دهید که خسته کننده و مشکلی هستند، سعی کنید توجه خود را از خستگی ناشی از تمرینات منحرف کنید و بیشتر به دلایلی که باید ورزشی کنید توجه داشته باشید. نوشتن لیستی در این زمینه بسیار مفید است.

تنبل هستم و اراده ندارم.

این دلیل همیشه مرا عصبانی می کند. در واقع این دلیل به این معنی است که یک زن نظر مثبتی در مورد خودش ندارد. ورزشی نه تنها برای او لذت بخشی است بلکه منبعی از هیجان و شادی نیز می باشد. انرژی خود را با تنبلی از دست ندهید. به فواید مثبتی فکر کنید که می توانید از آموزش قدرت دریافت کنید و به این ببیندیشید که ورزش چقدر برایتان اهمیت دارد. آنگاه به خود تبریک بگویید که وارد یک مرحله متفاوت شده اید.

خیلی پیر هستم.

حتی اشخاص نود ساله هم این تمرینات را انجام داده اند. مطمئناً شما نسبت به آنها در موقعیت بهتری قرار دارید. البته قبل از شروع تمرینات باید با پزشک معالج خود در مورد انجام این تمرینات مشورت کنید.

انجام این تمرینات بسیار گران تمام می شود.

بله برای انجام این تمرینات باید از وسایلی استفاده کنید و مطمئناً باید برای تهیه آنها پول بپردازید. برای بسیاری از اشخاص این مسأله مهمی است. میتوانید با شریک شدن با دوستانتان از قیمت ها بکاهید اگرچه برای شروع لازم نیست تمام تجهیزات را تهیه کنید. اگر می خواهید با دستگاه کار کنید، میتوانید از وسایل آموزش قدرت در منزل استفاده کنید یا در باشگاه عضو شوید.

بیشتر اوقات شکایت های خانم ها را از قیمت بالای لوازم آرایش یا بلیط تأتر شنیدهام. حتی نمیتوانم به قیمتی که برای یک شب خوشگذرانی خرج می کنند فکر کنم، میتوانید به جای این هزینه های سنگین، تجهیزات آموزش قدرت را که تا پایان عمر به آن نیاز دارید، بخرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: