همه ما همیشه بهانه ای برای ورزش نکردن داریم اما با کمی فکر و برنامه ریزی می توانیم بر بیشتر موانعی که سر راه است پیروزی شویم.برای مثال:

وقت ورزش کردن ندارم.

اگر چه انجام فعالیت های ورزشی وقت می برد ولی شما می توانید با صرف ۳۰ دقیقه وقت و انجام حرکات ملایم ورزشی در بیشتر روزهای هفته خطر بیماری قلبی را کاهش دهید.

مضافا این که می توانید با انجام دو کار با هم در وقت صرفه جویی کنید.مثلا وقتی تلویزیون تماشا می کنید هم دوچرخه ثابت را رکاب بزنید و هم برای حرکات عضلات دست از وزنه کمک بگیرید یا بعضی از کارهای روزمره را به صورت فعالیت ورزشب در آورید مثلا اگر شستن ماشین را کمی تندتر از حد عادی انجام دهید به صورت ورزشب برای سلامتی قلب در خواهد شد.

به ورزش علاقه های ندارم.

ممکن است خاطرات بدی از دراز و نشست رفتن یا دویدن در دوران مدرسه داشته باشید و عرق کردن ها و به نفس نفس افتادن ها را به یاد بیاورید اما حالا می دانم که می توانید بی رنج گنج میسر نمی شود فعالیت هایی که در گذشته انجام می دادید مثل باغبانی یا قدم زدن به جای به وضعیت بهتر شدن قلب شما بسیار کمک می کنند فقط به فعالیت هایتان بیفزایید.

برای فعالیت بیشتر انرژی ندارم.

اول شروع به ورزش بکنید بعد میزان انرژی خود را اندازه بگیرید به محض این که شروع به فعالیت ورزشی کنید احساس می کنید قوی تر و نیرومندتر شده ایو هر چه پیش بروید کار آسان تر می شود.

فراموش می کنم ورزش کنم.

کفش های کتانی خود را در کنار در بگذارید تا به یاد قدم زدن بیفتید لباس ورزشی را یا در ماشین بگذارید یا با خود به محل کار ببرید در این صورت می توانید هر وقت که لازم شد به سالن ورزشی یا به کلاس یوگا بروید و یا پیاده به خانه بیایید یادداشتی مبنی بر ورزش کردن روی تقویم خود بگذارید وقتی به آن عادت کردید سعی کنید به میزان آن بیفزایید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: