آویزان شدن از میله با پشت زانوها برای افرادی که رگ های خونی ضعیف و با مشکل بینایی و عدم استواری ستون فقرات دارند، ممنوع است. تعداد گوناگونی از وسایل کشش معکوس وجود دارد که مشکل ساز هستند.

کشش نامتقارن از حالت خوابیده به طرفین

این حرکت کششی باعث بروز آسیب در مفاصل ستون مهره ای می شود و پیچ خوردگی و کشش نامتقارن به نواحی کمری وارد می کند مخصوصا اگر به طور متوالی انجام شود.

کشش بالا تنه پا باز به یک سمت

این حرکت در قسمت های تحتانی پشت و مفصل بین لگنی و پا ایجاد آسیب و کشیدگی می کند. علاوه بر آن خم شدن بیش از حد به طرف جلو نیز باعث بروز آسیب های قابل توجهی به عضلات قسمت فوقانی پشت می شود.

کشش جانبی پا به بالا از ناحیه لگن

کشش پا به بالا از ناحیه لگن و روبه رو

این دو حرکت باعث کشیدگی بیش از حد رشته های عضلانی پایی می شود که به بالا کشیده شده است و همچنین باعث بروز آسیب در مهره های کمری می شود.

خم شدن جانبی و رساندن دست ها به زمین

انجام این حرکت نیز برای دیسک های بین مهره ای، مفاصل و لیگامان های ستون فقرات بسیار مضر و خطرناک است. خیلی از اشخاص بارها و بارها به انجام این حرکت مبادرت می ورزند و از مضرات آن آگاه نیستند.

تاثیرات منفی عضلات سفت همسترینگ بر تمرینات نشسته

عضلات همسترینگ به واسطه کشش مستقیم لگن، ارتباط نزدیکی با میزان عمق انحنای کمر دارند. هنگام انجام تمرینات نشسته، عضلات سفت همسترینگ لگن را به عقب چرخش می دهد که این کار باعث کاهش قوس کمر می شود و احتمال بروز کمر درد را افزایش می دهد. با بهره گیری از این واقعیت می توان عضلات شکم را به کار گرفت و وضعیت نشستن را حین تمرین بهبود بخشید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: